MZe ČR: Tvoříme klima pro budoucnost

27. 12. 2015 14:52

CI2, o. p. s. v rámci projektu "Zvyšování povědomí o adaptačních opatřeních na změnu klimatu v prostředí českých měst s využitím norských zkušeností" pořádá konferenci "Tvoříme klima pro budoucnost: Klimatická změna a adaptační opatření na místní a regionální úrovni". Konference se uskuteční v prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje ve dnech 26. a 27. ledna 2016.

MZe ČR: Tvoříme klima pro budoucnost
Foto: mze.cz
Popisek: Ministerstvo zemědělství ČR

Změna klimatu je faktem, se kterým musíme počítat

P řesvědčilo nás o tom letošní léto a budou nás o tom přesvědčovat i nastávající sezóny. Většina lidí, organizací a obcí přitom postrádá informace o tom, jak se klima v nejbližších letech bude vyvíjet, a co to bude znamenat pro jejich domácnost, podnik či obec.

Lze klimatickou změnu zmírnit a lze se jí přizpůsobit? Jaké budou dopady na jednotlivé životně důležité sektory (zásobování vodou, zemědělství, lesnictví, zdraví, bezpečnost, budovy a infrastruktura či cestovní ruch)?

Na tyto otázky se pokusí odpovědět konference TVOŘÍME KLIMA PRO BUDOUCNOST , která je primárně změřená na projevy změny klimatu v Libereckém kraji, ale je otevřená účastníkům a zájemcům o problematiku z celé České republiky. Konference má ambici konfrontovat s faktem změny klimatu nejen „přesvědčené“, tj. experty ze státní správy, neziskových organizací i akademické sféry, ale i další zájemce.

K účasti zveme i zástupce „postižených“ sektorů – např. provozovatelů lyžařských areálů v regionu, aby se podělili o svůj přístup ke změně klimatu. Věříme, že tato forma setkání může přinést novou kvalitu v diskusi, která byla dosud poněkud jednostranná.

Konference se účastní i norští partneři projektu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsmanka vydala doporučení pro advokáty a advokátky, kteří zastupují oběti diskriminace

22:30 Ombudsmanka vydala doporučení pro advokáty a advokátky, kteří zastupují oběti diskriminace

Letos uplynulo deset let od chvíle, kdy vstoupil v platnost antidiskriminační zákon a kdy byla souča…