Mají za sebou výborné studijní výsledky. HK ČR jim udělila osvědčení, které je katapultuje mezi elitu

14.10.2017 19:59

Na atraktivní pracovní nabídky se můžou těšit vybraní čerství absolventi středních škol a učilišť s nejlepšími studijními výsledky. Celkem 270 absolventů ze 49 škol v gastronomických, technických oborech a v oborech služeb letos získalo osvědčení od Hospodářské komory, které dokládá zaměstnavateli požadovanou kvalitu mladých pracovníků, tedy o odborných schopnostech uplatnitelných v praxi.

Mají za sebou výborné studijní výsledky. HK ČR jim udělila osvědčení, které je katapultuje mezi elitu
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„Je mi ctí ocenit tyto mladé lidi. Nebojí se pracovat rukama a mají k výkonu svého povolání i odpovídající dovednosti. Pochválit musím ale i jejich rodiče, když jejich úsilí během studia podporovali,“ poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Oceněné absolventy podle Dlouhého čeká skvělá a dobře placená kariéra. Mezi mladými lidmi totiž zájem vystudovat technický či řemeslný obor klesá. V zemi kvůli tomu v současnosti podle odhadů Hospodářské komory chybí na 300 tisíc odborně zdatných lidí s odpovídající kvalifikací.

Dobývat ztracené cechovní pozice se snaží Hospodářská komora, která proto letos pozvala těchto 270 nejlepších absolventů a učilišť v gastronomických oborech, v technických oborech a v oborech služeb na výstavišti PVA Letňany v Praze během konání veletrhu FOR GASTRO & HOTEL. Záštitu akci, stejně jako loni, udělil prezident Miloš Zeman.

Nejlepší absolventi převzali osvědčení z rukou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, viceprezidentky Hospodářské komory Ireny Bartoňové Pálkové, ředitele odboru projektů a mezinárodních vztahů Českých drah Romana Štěrby, náměstkyně pro řízení sekce analýzy, kvalifikace a odborného vzdělávání NÚV Zorky Husové a prezidenta Hospodářské komory.

Cílem této akce je zvýšit u žáků zájem o studium na středních odborných školách a pomoci českým podnikatelům získávat kvalifikované zaměstnance. Neméně důležitá je také snaha propojit řemeslné cechy a asociace se škola-mi. Partnerem akce je národní železniční společnost České dráhy.

Více o projektu Ocenění nejlepších absolventů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Máme prošlé potraviny sníst, nebo nemilosrdně vyhodit?

12:13 dTest: Máme prošlé potraviny sníst, nebo nemilosrdně vyhodit?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického prů…