Milan Kňažko, Martina Adamcová a Petr Lom se představí v Show Jana Krause

14. 3. 2014 14:20

Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 14. března ve 22.15 na Primě.

Milan Kňažko, Martina Adamcová a Petr Lom se představí v Show Jana Krause
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

Milan Kňažko – slovenský herec a politik, který kandiduje na post prezidenta Slovenské republiky

Martina Adamcová – herečka, moderátorka a producentka. Momentálně žije a pracuje v Kanadě. U nás ji diváci znají například z filmů Tankový prapor nebo Playgirls.

Petr Lom – režisér a producent, který slibnou kariéru na Harvardu vyměnil za kameru. Čechokanaďan Petr Lom se čas od času zastaví v Praze, kde se narodil. Momentálně je tu na festivalu Jeden svět, kde představil svůj nejnovější dokument. Roztomilá čeština se silným anglickým přízvukem a vzhled seveřana – to je muž, který přijel do Prahy se svým nejnovějším filmem Ana Ana. „Je to film o čtyřech Egypťankách, které ve filmu vyprávějí o svých snech, o tom, co by chtěly nebo nechtěly zažít, popisují svůj život, zamýšlejí se nad ním," vypráví Petr o filmu. Není to tak dlouho, co měl "našlápnuto" na kariéru na prestižním Harvardu: „Já jsem vyučoval politickou filozofii a trochu mě to přestalo bavit. Nebavilo mě pořád sedět na univerzitě v knihovně a dělat jenom tu politickou teorii," vysvětluje, proč vyměnil univerzitu za kameru. Petr žil v Kanadě, v Aténách, nyní žije v Holandsku. „Jsem Čech i Kanaďan, mám obě občanství, ale žil jsem už na tolika místech, že se necítím doma nikde. Nebo naopak všude? Nevím, já to neřeším." Jako dokumentarista se zviditelnil natáčením příběhů unášených žen v Kyrgyzstánu, nebo natáčením života menšiny Ujgurů v Číně. „Byl jsem v Kyrgyzstánu pět měsíců pracovně, dělal jsem výzkum o islamismu a extremismu, ten tam, podotýkám, neexistoval. Pár pohovorů s případnými extremisty jsem přece jen zkusil a jednou jsem se při návštěvě a povídání v kuchyni zeptal jedné ženy: ´Jak jste poznala svého manžela?´ A ona: ´On mě ukradl´. Tak mi připadalo, že to je velice zajímavé téma. Vzhledem k tomu, že čtyřicet procent manželek je v té zemi unesených, divil jsem se, že to není důležité pro organizace zabývající se lidskými právy," vysvětluje, jak snímek vznikl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC: Reakce SŽDC na článek Jiřího Pšeničky na serveru ihned.cz

22:20 SŽDC: Reakce SŽDC na článek Jiřího Pšeničky na serveru ihned.cz

Text redaktora Jiřího Pšeničky, který byl dne 20. 3. 2018 uveřejněn na serveru ihned.cz pod názvem D…