Ministerstvo dopravy: Další ročník EU Space Week ukáže praktické využití dat z družic

02.10.2022 17:59 | Tisková zpráva

Praha bude první říjnový týden hostit unikátní akci, týkající se výzkumu vesmíru. Od třetího do šestého října se na holešovickém výstavišti uskuteční EU Space Week, jehož program bude možné navštívit buď fyzicky na místě nebo také on-line na dálku.

Ministerstvo dopravy: Další ročník EU Space Week ukáže praktické využití dat z družic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Cílem EU Space Week (ZDE) je propojit politiky, podnikatele, start-upy, investory i koncové uživatele a ukázat současné a budoucí trendy v evropském vesmírném programu.

„EU Space Week je unikátní příležitostí přímo na vlastní oči vidět, jak evropské firmy – a společnost jako celek – těží z vesmírného programu EU,“ říká výkonný ředitel Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA - ZDE) Rodrigo da Costa. Jak dodal, obzvlášť důležité je, že se tato akce může konat v právě v městě, kde má evropská vesmírná agentura svoje sídlo.

Anketa

Kdo je vítězem komunálních voleb?

22%
66%
8%
hlasovalo: 14492 lidí

Osm set hostů z celého světa

Akci pořádá Evropská komise ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a dalšími partnery, a to pod záštitou českého předsednictví v Radě EU (více ZDE). Pořadatelé očekávají účast zhruba osmi set hostů, jak ze zemí EU, tak z celého světa.

Zvláštní důraz bude letošní ročník klást na kosmické aplikace využívající data a služby družicových systémů EU (zejména Galileo - ZDE, a Copernicus - ZDE, v budoucnu GOVSATCOM či Secure Connectivity). Součástí bude i diskuse uživatelských požadavků v rámci takzvané User Consultation Platform a setkání sítě Copernicus Relays a Copernicus Academy. Uskuteční se také představení kosmické části programu Horizont Evropa (ZDE).

Ukázka praktického využití

V rámci EU Space Week proběhne rovněž řada doprovodných akcí (více ZDE). Jednou z nich bude ukázka využití dat z unijních družicových systémů v běžné praxi. Během prezentace představí firmy technologie, které pro svůj provoz využívají právě údaje ze satelitních systémů. Týká se to například dronů nebo autonomních vozidel.

Prezentace se ukuteční ve středu 5. října od 8:30 na prostranství před Maroldovým panoramatem na holešovickém výstavišti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Policisté prezentovali případ transferu drog do věznice

22:30 Vězeňská služba: Policisté prezentovali případ transferu drog do věznice

Podrobnosti případu transportu drog do Věznice Všehrdy prezentovali na tiskové konferenci policisté …