Ministerstvo financí: Náměstkem pro řízení sekce Finanční řízení a audit se stal Tomáš Vyhnánek

24. 11. 2015 14:35

Tomáš Vyhnánek byl dnes dle zákona o státní službě jmenován náměstkem ministra financí pro řízení sekce Finanční řízení a audit, poté co zvítězil ve výběrovém řízení na tuto pozici.

Ministerstvo financí: Náměstkem pro řízení sekce Finanční řízení a audit se stal Tomáš Vyhnánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí ČR
reklama

Do sekce Finanční řízení a audit spadá legislativa i výkon auditu a kontroly, zejména Auditní orgán, který audituje finanční prostředky EU. Dále do sekce náleží problematika státní pokladny, controllingu a účetnictví veřejného sektoru, je také gestorem řízení projektu centrálního nákupu státu a otevřených dat.

Sekce Finanční řízení a audit bude i nadále pokračovat v plnění stanovených priorit. „Mým hlavním úkolem je dokončení a úspěšná implementace dvou významných zákonů: Zákona o řízení a kontrole veřejných financí a novely zákona o auditorech. Dalšími úkoly jsou pak zejména implementace centrálního nákupu státu a pokračování v otevírání dat resortu financí veřejnosti,“ uvedl Tomáš Vyhnánek.

Tomáš Vyhnánek je absolventem Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Má pracovní zkušenosti jak z veřejného sektoru, kde zastával řídící pozice na Úřadu vlády a Ministerstvu zdravotnictví, tak ze soukromé sféry. Jako manažer ve společnostech Deloitte a ČSOB Advisory se věnoval problematice auditu a analýz hospodaření státu a jeho organizačních složek.  Na Ministerstvo financí nastoupil v roce 2014 na místo ředitele odboru Centrální harmonizační jednotka a od 2. července 2015 působí jako  zástupce náměstka pro řízení sekce Finanční řízení a audit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …