Ministerstvo financí: První upisovací období emise dluhopisů potrvá do 18. 1. 2019, emise je stanovena na 1. 2. 2019

04.12.2018 18:06

Nepřetržitý prodej státních dluhopisů pro občany, symbolicky nazvaných jako Dluhopisy Republiky, včera začal prvním upisovacím obdobím, které je stanoveno na 3. 12. 2018 – 18. 1. 2019. Dluhopisy budou vydány a připsány na majetkové účty upisovatelů k datu emise 1. 2. 2019. Bližší informace k následujícímu bezprostředně navazujícímu upisovacímu období budou zveřejněny v lednu 2019.

Ministerstvo financí: První upisovací období emise dluhopisů potrvá do 18. 1. 2019, emise je stanovena na 1. 2. 2019
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Dluhopisy lze upsat prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu (více ZDE) nebo prostřednictvím 25 vybraných poboček smluvního distributora (ZDE), kterým je v současnosti Československá obchodní banka, a. s. Podáním žádosti o úpis u distributora bude upisovatelům automaticky zřízen elektronický přístup ke správě majetkového účtu.

Cenu pořizovaných státních dluhopisů je v souladu s emisními podmínkami dluhopisu nutné uhradit v období od 1. 1. 2019 do 23. 1. 2019. V případě úpisu státních dluhopisů prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, se cena úpisu hradí přímo na platební účet Ministerstva financí. Pokud byla Žádost o úpis státních dluhopisů podána prostřednictvím distributora, je třeba provést platbu na platební účet distributora. Nebude-li platba připsána na účet do výše uvedeného termínu, tj. 23. 1. 2019, žádost o úpis bude stornována.

Zájemci o dárkové certifikáty Dluhopisu Republiky, kteří chtějí originálním způsobem obdarovat své blízké během blížících se vánočních svátků, by neměli odkládat návštěvu pobočky Československé obchodní banky, a. s., pokud chtějí mít jistotu, že dárkový certifikát obdrží včas.

Podrobné informace k pořízení Dluhopisu Republiky jsou uvedeny v Příručce investora (ZDE).

Pro případné dotazy je zřízena e-mailová adresa ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERÚ: Jak se počítají ceny dodavatelů poslední instance

17:45 ERÚ: Jak se počítají ceny dodavatelů poslední instance

Dodavatelé poslední instance (DPI) se při stanovení ceny musejí řídit pevnými pravidly. Cena DPI je …