Ministerstvo financí: První upisovací období emise dluhopisů potrvá do 18. 1. 2019, emise je stanovena na 1. 2. 2019

04.12.2018 18:06

Nepřetržitý prodej státních dluhopisů pro občany, symbolicky nazvaných jako Dluhopisy Republiky, včera začal prvním upisovacím obdobím, které je stanoveno na 3. 12. 2018 – 18. 1. 2019. Dluhopisy budou vydány a připsány na majetkové účty upisovatelů k datu emise 1. 2. 2019. Bližší informace k následujícímu bezprostředně navazujícímu upisovacímu období budou zveřejněny v lednu 2019.

Ministerstvo financí: První upisovací období emise dluhopisů potrvá do 18. 1. 2019, emise je stanovena na 1. 2. 2019
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Dluhopisy lze upsat prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu (více ZDE) nebo prostřednictvím 25 vybraných poboček smluvního distributora (ZDE), kterým je v současnosti Československá obchodní banka, a. s. Podáním žádosti o úpis u distributora bude upisovatelům automaticky zřízen elektronický přístup ke správě majetkového účtu.

Cenu pořizovaných státních dluhopisů je v souladu s emisními podmínkami dluhopisu nutné uhradit v období od 1. 1. 2019 do 23. 1. 2019. V případě úpisu státních dluhopisů prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, se cena úpisu hradí přímo na platební účet Ministerstva financí. Pokud byla Žádost o úpis státních dluhopisů podána prostřednictvím distributora, je třeba provést platbu na platební účet distributora. Nebude-li platba připsána na účet do výše uvedeného termínu, tj. 23. 1. 2019, žádost o úpis bude stornována.

Zájemci o dárkové certifikáty Dluhopisu Republiky, kteří chtějí originálním způsobem obdarovat své blízké během blížících se vánočních svátků, by neměli odkládat návštěvu pobočky Československé obchodní banky, a. s., pokud chtějí mít jistotu, že dárkový certifikát obdrží včas.

Podrobné informace k pořízení Dluhopisu Republiky jsou uvedeny v Příručce investora (ZDE).

Pro případné dotazy je zřízena e-mailová adresa ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici podpořili nákupem kytiček sbírku proti rakovině

11:54 ČEZ: Energetici podpořili nákupem kytiček sbírku proti rakovině

Stovky žlutých kvítků měsíčku lékařského se podařilo v uplynulých dnech prodat v JE Dukovany a přisp…