Ministerstvo financí: Upozornění na službu Dynamic Currency Conversion

06.07.2018 10:01

V letních měsících vyráží řada občanů na zahraniční dovolenou. Místo hotovosti využívají lidé stále častěji platební kartu, což je pro ně pohodlnější a bezpečnější než převážet velkou částku v hotovosti. Použití platební karty v zahraniční však vyžaduje i jistou obezřetnost.

Ministerstvo financí: Upozornění na službu Dynamic Currency Conversion
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

V zahraničí se můžete setkat se službou Dynamic Currency Conversion označovanou jako DCC. Služba je poskytována přímo obchodníkem, bankou obchodníka nebo provozovatelem bankomatu. DCC Vám může být nabídnuto v případě, že platíte kartou útratu v jiné měně, než v jaké je veden Váš platební účet. To samé platí, budete-li si v zahraničí vybírat hotovost z bankomatu.

Prakticky vypadá služba DCC následovně. Obchodník (případně bankomat) se Vás zeptá, zda si přeje platit v zahraniční měně, nebo v českých korunách. Mnozí z nás by v takovém případě zvolili českou korunu. Jsme na ni přece z domova zvyklí. Překvapivě to však většinou není dobrá volba.

Zásadní nevýhodou služby Dynamic Currency Conversion totiž je, že směnný kurz bývá ve většině případů méně výhodný, než směnný kurz poskytnutý Vaši českou bankou.

Návod je tak poměrně jednoduchý. Nejste-li si jisti, že Vám obchodník nebo bankomat nabízí výhodnější kurz než Vaše domácí banka, doporučujeme se použití služby Dynamic Currency Conversion vyvarovat.

Nebojte se v zahraničí kartu používat. Uvidíte-li však na platebním terminálu či v bankomatu podobnou nabídku, bude zpravidla výhodnější s díky odmítnout a pokračovat bez směny (platit v místní měně).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Domov Sluneční Dvůr získá nové prostory v Jestřebí, České Lípě-Ladech i Sosnové

22:29 Liberecký kraj: Domov Sluneční Dvůr získá nové prostory v Jestřebí, České Lípě-Ladech i Sosnové

Nový objekt získá Domov Sluneční dvůr, příspěvková organizace zřizovaná Libereckým krajem, která pos…