Ministerstvo financí: Vyhodnocení veřejné konzultace k pojištění vkladů platebních institucí u bank

20.10.2018 19:17

Ministerstvo financí vyhodnotilo veřejnou konzultaci k pojištění vkladů vložených platební institucí, poskytovatelem platebních služeb malého rozsahu, institucí elektronických peněz nebo vydavatelem elektronických peněz malého rozsahu (dále jen „PI“) do banky nebo spořitelního a úvěrního družstva vlastním jménem na účet třetí osoby (dále jen „peněžní prostředky klientů PI uložené u banky“). Cílem této konzultace bylo získat názory a náměty účastníků trhu a odborné veřejnosti na pojištění peněžních prostředků klientů PI uložených u banky. Konkrétně byla konzultována úprava dle § 41f odst. 7 zákona o bankách.

Ministerstvo financí: Vyhodnocení veřejné konzultace k pojištění vkladů platebních institucí u bank
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí
reklama

Konzultační materiál (ZDE) byl publikován na webových stránkách Ministerstva financí dne 22. června 2018 s termínem pro odpovědi do 13. července 2018. Konzultační materiál byl rovněž rozeslán na e-mailové adresy platebních institucí, poskytovatelů platebních služeb malého rozsahu, institucí elektronických peněz a vydavatelů elektronických peněz malého rozsahu, které vede Česká národní banka v seznamu těchto osob. Zároveň byl osloven Garanční systém finančního trhu a 4 asociace působící na bankovním trhu, trhu družstevních záložen a trhu platebních institucí.

Na konzultaci odpověděl Garanční systém finančního trhu, 8 bank (prostřednictvím asociace), 2 asociace na trhu družstevních záložen a 2 družstevní záložny, 3 platební instituce a 1 asociace působící na trhu platebních institucí, 5 poskytovatelů platebních služeb malého rozsahu a 1 vydavatel elektronických peněz malého rozsahu. Odpovědi těchto subjektů ukazují, že počet příznivců varianty zachování povinného pojištění peněžních prostředků klientů PI uložených u bank a počet příznivců varianty zrušení tohoto pojištění je obdobný. Výsledky konzultace neimplikují nezbytnost změny legislativní úpravy pojištění vkladů v rámci právě dokončované novely zákona o bankách (viz část „Závěr“ ve vyhodnocení konzultace).

Ministerstvo financí děkuje všem, kteří se veřejné konzultace zúčastnili.

Podrobnosti najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plaťte za skutečnou rychlost internetu! Nová brožura ČTÚ pro spotřebitele

22:29 Plaťte za skutečnou rychlost internetu! Nová brožura ČTÚ pro spotřebitele

ČTÚ vydal brožuru s podrobným přehledem pro všechny spotřebitele, kteří si chtějí ověřit, zda jim je…