Ministerstvo financí: Vyhodnocení veřejné konzultace k pojištění vkladů platebních institucí u bank

20.10.2018 7:17 odp.

Ministerstvo financí vyhodnotilo veřejnou konzultaci k pojištění vkladů vložených platební institucí, poskytovatelem platebních služeb malého rozsahu, institucí elektronických peněz nebo vydavatelem elektronických peněz malého rozsahu (dále jen „PI“) do banky nebo spořitelního a úvěrního družstva vlastním jménem na účet třetí osoby (dále jen „peněžní prostředky klientů PI uložené u banky“). Cílem této konzultace bylo získat názory a náměty účastníků trhu a odborné veřejnosti na pojištění peněžních prostředků klientů PI uložených u banky. Konkrétně byla konzultována úprava dle § 41f odst. 7 zákona o bankách.

Ministerstvo financí: Vyhodnocení veřejné konzultace k pojištění vkladů platebních institucí u bank
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Konzultační materiál (ZDE) byl publikován na webových stránkách Ministerstva financí dne 22. června 2018 s termínem pro odpovědi do 13. července 2018. Konzultační materiál byl rovněž rozeslán na e-mailové adresy platebních institucí, poskytovatelů platebních služeb malého rozsahu, institucí elektronických peněz a vydavatelů elektronických peněz malého rozsahu, které vede Česká národní banka v seznamu těchto osob. Zároveň byl osloven Garanční systém finančního trhu a 4 asociace působící na bankovním trhu, trhu družstevních záložen a trhu platebních institucí.

Na konzultaci odpověděl Garanční systém finančního trhu, 8 bank (prostřednictvím asociace), 2 asociace na trhu družstevních záložen a 2 družstevní záložny, 3 platební instituce a 1 asociace působící na trhu platebních institucí, 5 poskytovatelů platebních služeb malého rozsahu a 1 vydavatel elektronických peněz malého rozsahu. Odpovědi těchto subjektů ukazují, že počet příznivců varianty zachování povinného pojištění peněžních prostředků klientů PI uložených u bank a počet příznivců varianty zrušení tohoto pojištění je obdobný. Výsledky konzultace neimplikují nezbytnost změny legislativní úpravy pojištění vkladů v rámci právě dokončované novely zákona o bankách (viz část „Závěr“ ve vyhodnocení konzultace).

Ministerstvo financí děkuje všem, kteří se veřejné konzultace zúčastnili.

Podrobnosti najdete ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

selhání vlády

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropské spotřebitelské centrum: Tipy z 26 zemí Evropy na udržitelnější nákupy

14:02 Evropské spotřebitelské centrum: Tipy z 26 zemí Evropy na udržitelnější nákupy

Mnozí evropští prodejci, výrobci i zákonodárci se snaží o snížení dopadu spotřeby na životní prostře…