Ministerstvo financí: Vyhodnocení veřejné konzultace k pojištění vkladů platebních institucí u bank

20.10.2018 19:17 | Zprávy

Ministerstvo financí vyhodnotilo veřejnou konzultaci k pojištění vkladů vložených platební institucí, poskytovatelem platebních služeb malého rozsahu, institucí elektronických peněz nebo vydavatelem elektronických peněz malého rozsahu (dále jen „PI“) do banky nebo spořitelního a úvěrního družstva vlastním jménem na účet třetí osoby (dále jen „peněžní prostředky klientů PI uložené u banky“). Cílem této konzultace bylo získat názory a náměty účastníků trhu a odborné veřejnosti na pojištění peněžních prostředků klientů PI uložených u banky. Konkrétně byla konzultována úprava dle § 41f odst. 7 zákona o bankách.

Ministerstvo financí: Vyhodnocení veřejné konzultace k pojištění vkladů platebních institucí u bank
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Konzultační materiál (ZDE) byl publikován na webových stránkách Ministerstva financí dne 22. června 2018 s termínem pro odpovědi do 13. července 2018. Konzultační materiál byl rovněž rozeslán na e-mailové adresy platebních institucí, poskytovatelů platebních služeb malého rozsahu, institucí elektronických peněz a vydavatelů elektronických peněz malého rozsahu, které vede Česká národní banka v seznamu těchto osob. Zároveň byl osloven Garanční systém finančního trhu a 4 asociace působící na bankovním trhu, trhu družstevních záložen a trhu platebních institucí.

Na konzultaci odpověděl Garanční systém finančního trhu, 8 bank (prostřednictvím asociace), 2 asociace na trhu družstevních záložen a 2 družstevní záložny, 3 platební instituce a 1 asociace působící na trhu platebních institucí, 5 poskytovatelů platebních služeb malého rozsahu a 1 vydavatel elektronických peněz malého rozsahu. Odpovědi těchto subjektů ukazují, že počet příznivců varianty zachování povinného pojištění peněžních prostředků klientů PI uložených u bank a počet příznivců varianty zrušení tohoto pojištění je obdobný. Výsledky konzultace neimplikují nezbytnost změny legislativní úpravy pojištění vkladů v rámci právě dokončované novely zákona o bankách (viz část „Závěr“ ve vyhodnocení konzultace).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jestli projde šmírování korespondence

a já se obávám, že projde, protože komise si vždy prosadí svou, tak jak to jako bude vypadat v praxi? Kdo by jako přesně mohl korespondenci sledovat? Na základě čeho a koho přesně? Nebo to bude někdo číst korespondenci všech, co ji vedou? A bude i nějak archivována?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: V Hradci Králové se šlapalo na oranžovém kole

16:26 Nadace ČEZ: V Hradci Králové se šlapalo na oranžovém kole

Svátek vína na soutoku v Hradci Králové opět spojil zábavu s pomocí těm, kteří ji potřebují. Návštěv…