Ministerstvo financí nález Ústavního soudu respektuje a příslušnou novelu připravilo

16.08.2017 21:57 | Zprávy

Reakce Ministerstva financí na tvrzení senátorů Ivo Valenty, Miloše Vystrčila a Jana Horníka ve věci nálezu Ústavního soudu ohledně kontrolního hlášení.

Ministerstvo financí nález Ústavního soudu respektuje a příslušnou novelu připravilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Pilný

Ministerstvo financí se ohrazuje proti dnešnímu vyjádření některých senátorů, že nepřipravilo legislativní úpravu, která by reagovala na nález Ústavního soudu ohledně kontrolního hlášení. Uvedený nález byl vydán 19. 12. 2016 a Ústavní soud v něm poskytl čas na provedení změny zákona o DPH do konce roku 2017. Ministerstvo financí zareagovalo okamžitě. Příslušná novela zákona o DPH je hotova, 17. 5. 2017 byla jednohlasně schválena rozpočtovým výborem, všemi přítomnými poslanci napříč politickým spektrem, a nyní nachází ve stadiu před třetím čtením v Poslanecké sněmovně. Ministerstvo financí očekává, že příslušná novela bude schválena Poslaneckou sněmovnou do konce volebního období.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Čína znovu objevuje Českou republiku

22:03 CzechTourism: Čína znovu objevuje Českou republiku

Od Pekingu až po Šanghaj. Česká centrála cestovního ruchu představila během dvoutýdenní mise v Číně …