Ministerstvo kultury: Náměstkyně Kateřina Kalistová jednala v Číně o překladech nové české literatury

23.08.2017 7:32

Náměstkyně ministra kultury pro řízení sekce živého umění Kateřina Kalistová jednala v Pekingu s náměstkem odboru pro tisk, vydavatelskou činnost, rozhlas, film a televizi Zhou Huilinem o podpoře vydávání české literatury v Číně. Jednání proběhlo u příležitosti české účasti na mezinárodním knižním veletrhu v Pekingu (BIBF), který probíhá ve dnech 23. až 27. srpna.

Ministerstvo kultury: Náměstkyně Kateřina Kalistová jednala v Číně o překladech nové české literatury
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Za posledních patnáct let vyšlo v Číně zhruba dvě stě titulů české literatury. Jde především o knihy, které jsou vnímány jako součást světové literatury. Mezi oblíbené a stále vydávané autory patří například Jaroslav Hašek, Karel Čapek, Bohumil Hrabal či Milan Kundera. Současná česká literatura má ovšem v produkci čínských nakladatelství pozici výrazně slabší, a právě na zlepšení tohoto stavu bylo jednání zaměřeno.

Náměstek Zhou Huilin přislíbil pomoc při uvádění nových českých autorů v překladu do čínštiny a projevil i zájem o stabilnější podporu čínské bohemistiky a českého filmu. Přislíbil dále účast svého resortu na slavnostním uvedení filmu Galiny Miklínové Lichožrouti, jehož předlohou je knižní trilogie nositele Státní ceny za literaturu pro rok 2015 Pavla Šruta a který by měl brzy vstoupit i do čínských kin.

České autory na veletrhu kromě Galiny Miklínové zastupují Iva Pekárková a Petr Stančík, kteří budou nejen číst ze svých úspěšných knih, ale rovněž se zúčastní autorských diskuzí na mezinárodních fórech pořádných v rámci BIBF.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Nový ročník soutěže Stavba roku startuje 23. února

18:26 Liberecký kraj: Nový ročník soutěže Stavba roku startuje 23. února

Liberecký kraj vyhlašuje ve spolupráci s partnery z oblasti stavebnictví už 14. ročník soutěže Sta…