Ministerstvo kultury: Prestižní cena Premio Flaiano putuje do Česka

15.07.2017 19:58 | Zprávy

Publikace Luigi Pirandello: Hry I, kterou v loňském roce vydal v edici Divadelní hry Institut umění – Divadelní ústav, získala v souvislosti se 150. výročím Pirandellova narození zvláštní cenu poroty Premio Flaiano. Komise ocenila jak koncepci edičního projektu obsáhlého výboru z Pirandellova dramatického díla, tak kvalitní provedení již vydaného svazku.

Ministerstvo kultury:  Prestižní cena Premio Flaiano putuje do Česka
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Cenu převzala na slavnostním ceremoniálu v Pescaře 9. července Alice Flemrová. Jako iniciátorka celého projektu nových českých překladů divadelních her Luigiho Pirandella a editorka již vydaného prvního svazku získala zvláštní ocenění v kategorii italianistika, vyhrazené odborníkům působícím v zahraničí za významné počiny v oblasti italské literatury, jazyka a kultury.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Na Mělníku vznikne přístaviště rekreačních plavidel

11:14 Ředitelství vodních cest: Na Mělníku vznikne přístaviště rekreačních plavidel

Město Mělník a Ředitelství vodních cest ČR plánují v rámci podpory rozvoje vodní turistiky výstavbu …