V letošním roce jde o zhruba 1 500 cvičících, z toho jsou necelé tři stovky ze zahraničních armád. Poprvé od zavedení plně profesionální armády se do mezinárodního cvičení u vzdušných sil zapojí také příslušníci aktivní zálohy. V průběhu dvou týdnů se bude na 380 záložníků z 8 pěších rot krajských vojenských velitelství podílet na ochraně a zajištění bezpečnosti letiště Náměšť jako objektu důležitého pro obranu státu.
Vlastní výcvik bude probíhat celkem v šesti operačních prostorech – ve Vojenských výcvikových prostorech Boletice a Libavá, u 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, 21. základny taktického letectva Čáslav, Správy letiště Pardubice a 15. ženijního pluku v Bechyni.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?
Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová
Další články z rubriky
16:26 SPÚ díky Programu rozvoje venkova dokončil stovky projektů
Program rozvoje venkova 2014–2020 (PRV) umožnil financování stovek projektů pozemkových úprav, které…
- 13:33 Moravskoslezský kraj: Další podpora cykloturistiky
- 10:34 ČEZ: Projekt těžby a zpracování lithia je realizovatelný
- 7:33 NP Šumava: Informační středisko Kvilda ve zbrusu novém hávu
- 22:33 Pražské služby: Popeláři jsou připraveni na vánoční a novoroční svoz odpadu
- 19:28 Lesy ČR: Přirozená obnova a výchova porostů



