Ministerstvo obrany: Příběhem zbojníka poděkoval soubor veteránům z Perského zálivu

19.06.2016 14:34

V pražském Hudebním divadle v Karlíně se ve středu 15. června uskutečnilo benefiční představení lidového tanečního divadla Vojenského uměleckého souboru Ondráš, nad kterým převzal záštitu ministr obrany Martin Stropnický.

Ministerstvo obrany: Příběhem zbojníka poděkoval soubor veteránům z Perského zálivu
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Představení, které jako poděkování dobrovolníkům, kteří se před 25 lety vrátili z Perského zálivu, připravila Československá obec legionářská, se zúčastnili předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, náměstkyně pro řízení sekce právní Ministerstva obrany Alena Netolická, první zástupce náčelníka GŠ AČR generálporučík Jiří Baloun a řada dalších významných hostů, mezi nimiž samozřejmě nechyběli ani novodobí váleční veteráni. Ti současným vojákům, kteří dnes odjíždějí do zahraničních operací, prošlapali první cestu.

„Jsem přesvědčen o tom, že historická role vás, kteří jste působili v samostatném československém praporu v Perském zálivu, nebyla dosud doceněna,“ uvedl v projevu předseda sněmovny Jan Hamáček.

Slavnostního zahájení představení se ujali první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun a jeho partnerem byl první zástupce náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Slovenské republiky generálmajor Pavel Macek. Oba shodně potvrdili, že společné působení Čechů a Slováků v operacích Desert Shield a Desert Storm v Perském zálivu otevřelo dveře našim státům do společenství Severoatlantické aliance. Jejich následovníci potom působili s důvěrou spojenců na Balkáně a v dalších krizových oblastech světa.

Představení, které si pro pozvané hosty benefice připravili umělci z Ondráše bylo jedinečné. Ostatně soubor, který reprezentuje nejen Armádu České republiky, ale i celou zemi působí na domácích i zahraničních festivalech už celých 62 let.

Příběh zbojníka, jehož premiéra se uskutečnila 2. května 2015 v Janáčkově divadle v Brně, patří k nejlepším představením tohoto souboru. Jeho dokonalou uměleckou produkci si mohli právě vychutnat návštěvníci představení v Hudebním divadle v Karlíně. Ti tanečníky, zpěváky i hudebníky, ale i tvůrce odměnili nejen potleskem ve stoje, ale také květinovými koši.

Ze slavnostního zahájení benefičního představení věnovaného 25. výročí návratu československých vojáků z Perského zálivu

Ze slavnostního zahájení benefičního představení věnovaného 25. výročí návratu československých vojáků z Perského zálivu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřen bude i Hrzánský palác

22:16 Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřen bude i Hrzánský palác

V sobotu 27. a neděli 28. října 2018 budou pro veřejnost mimořádně zpřístupněny Hrzánský a Lichtenšt…