Moderní švédské komplety ve výzbroji armády nahradí morálně a technicky zastaralé protiletadlové prostředky S-10M ruské výroby ze 70. let a zároveň doplní stejný počet kompletů RBS-70, které již armáda používá. Dodávky v celkové hodnotě 949,023 mil. Kč bez DPH se uskuteční v letech 2020 až 2021.
Odpovídají požadavkům a potřebám
„Naše armáda dostává nové a moderní prostředky protivzdušné obrany, které odpovídají jejím požadavkům a potřebám. Komplety RBS-70NG jsou výrazným příspěvkem k modernizaci ozbrojených sil,“ zdůrazňuje ministr obrany Lubomír Metnar.
„Protiletadlové raketové systémy RBS-70 nové generace výrazně posílí bojové schopnosti Armády ČR. Využívány budou nejen pro ochranu vzdušného prostoru ČR, ale i při plnění úkolů pozemní protivzdušné obrany v rámci mezinárodních úkolových uskupení NATO,“ uvádí náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva