Ministerstvo obrany: Zbrojní firmy mají velikou šanci uspět v Malajsii. Země má enormní zájem o české technologie

05.04.2022 7:34 | Tisková zpráva

Malajsie má velký zájem nejen o produkty českých firem obranného a bezpečnostního průmyslu, ale zejména také o technologie a schopnosti v oblasti kybernetické bezpečnosti. Potvrdila to setkání na nejvyšší úrovni mezi představiteli ČR a Malajsie, která proběhla v rámci veletrhu Defense Security Asia (DSA) 2022.

Ministerstvo obrany: Zbrojní firmy mají velikou šanci uspět v Malajsii. Země má enormní zájem o české technologie
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Českou delegaci zde vedla zástupkyně náměstka sekce průmyslové spolupráce Radka Konderlová. Veletrh DSA patří do pětice nejvýznamnějších světových zbrojních veletrhů a v Kuala Lumpuru se letos prezentovalo přes 1 100 vystavovatelů. 

Do Malajsie se minulý týden vypravilo dvanáct firem domácího obranného průmyslu. Česko-malajsijskému bilaterálnímu obchodu se v poslední době mimořádně daří, v roce 2021 překonal rekord a dosáhl hranice 2,5 miliardy USD. A pozadu nezůstávají ani čeští zbrojaři. Proběhly například dodávky pasivního sledovacího systému VERA-E, TATRA Trucks dodala vozidla pro civilní ochranu, úspěšná je i uherskobrodská zbrojovka se samopaly pro policejní složky. Společnost Sellier&Bellot dodává malorážové střelivo pro civilní i vojenský sektor. Další české firmy dodávají filtry (Avec Chem), prostředky detekce CBRN (ORITEST) či radiolokátory. Ve finální fázi tendru na pořízení houfnic je aktuálně Excalibur Army s místním partnerem Weststar Group, EGO Zlín má velkou šanci uspět se svými transportními izolačními vaky. Aktivní je také společnost RETIA, která nabízí 3D multifunkční antidronový radar a radar k detekci osob za pevnou překážkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha zvýšilo provozní zisk na 5,1 miliardy korun

16:13 Letiště Praha zvýšilo provozní zisk na 5,1 miliardy korun

Společnost Letiště Praha vykázala v roce 2025 provozní zisk EBITDA ve výši 5,1 miliardy korun.