Ministerstvo obrany: Znáte armádu? Otestujte své znalosti ve velkém generálském testu časopisu A report

17.07.2016 13:43

Reportáž z prestižního mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet, rozhovor s bývalým hlavním kaplanem Armády ČR a současným plzeňským biskupem Tomášem Holubem i prázdninový test přináší aktuální číslo resortního časopisu A report.

Ministerstvo obrany: Znáte armádu? Otestujte své znalosti ve velkém generálském testu časopisu A report
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Letošní NATO Tiger Meet, který se konal v druhé polovině května ve španělské Zaragoze, se pyšnil největší účastí v historii cvičení. Celkem se tu setkalo 23 letek z Evropy s 83 letouny. Čeští piloti se v silné mezinárodní konkurenci neztratili, kromě splněných úkolů získal náměšťský vrtulník Mi-35/24V nejvyšší ocenění za speciální tygří zbarvení ve stylu filmového Vetřelce.

Bývalý hlavní kaplan AČR Tomáš Holub v rozhovoru mluví mj. o svém vztahu k armádě: „Armáda je něco, co mne v minulosti řadu let formovalo. Hlásím se k ní a budu se k ní hlásit i nadále. V koutku duše věřím, že i někdy v budoucnosti bude možné, abych třeba v rámci biskupské konference měl armádu na starosti,“ říká současný plzeňský biskup.

AR 7/2016
AR 7/2016

Prázdninový A report představuje i plukovníka gšt. Romana Náhončíka, nového velitele 4. brigády rychlého nasazení. Do Žatce se ve své kariéře vrátil letos v únoru už potřetí a jeho krédem je: „Mít připravené vojáky k plnění úkolů se vším všudy.“ Tedy aby uměli spolehlivě nejen vojenské řemeslo, ale také byli kvalifikovaně připraveni pomoci třeba Policii ČR při zajištění bezpečnosti země.

Rubrika představující vojenské profese poodkrývá zákulisí práce starší zdravotní sestry, konkrétně praporčice Olgy Kadrnožkové, která slouží u Letecké záchranné služby AČR. Případným zájemcům o tuto profesi vzkazuje: „Je to krásná a naplňující práce, která zachraňuje lidem život. A to je přece prima pocit, ne?“

A protože období letních dovolených láká nejen k příjemnému lenošení u vody, ale i k prověření znalostí, připravila pro své čtenáře redakce A reportu test. Věděli byste například, kdo byl zakladatelem britských speciálních jednotek SAS nebo jména jakých českých válečných hrdinů nesou dva letouny Airbus A-319 24. základny dopravního letectva Kbely?

  • Červencové číslo časopisu A report najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Tmavá čokoláda může obsahovat kadmium

22:21 dTest: Tmavá čokoláda může obsahovat kadmium

Tmavá neboli hořká čokoláda je nejen oblíbená, ale i považována za zdravou. Testy dánské spotřebitel…