Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu na taktické soubojové simulátory

19. 2. 2019 14:58

V pondělí 18. února 2019 zástupci ministerstva obrany a firmy SAAB Czech s. r. o. podepsali smlouvu na dodávku taktických soubojových simulátorů. Za resort obrany smlouvu podepsal pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha.

Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu na taktické soubojové simulátory
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Společnost SAAB Czech s. r. o. je na českém trhu výhradním dodavatelem zavedeného a Armádou ČR od roku 2011 používaného systému živé simulace SOUB/ST-SSS-BV. Česká armáda tento systém pořídila pro deset vozidel Pandur II a nyní jej hodlá rozšířit i pro pěchotu. Nový i stávající simulátor včetně doplňků budou plně slučitelné.

Taktické soubojové simulátory česká armáda využije k posílení výcvikové schopnosti Centra simulačních a trenažérových technologií (CSTT). Tento systém bude sloužit k přípravě jednotek a štábů brigádních úkolových uskupení společně s dalšími simulačními centry a jednotkami NATO. Systém od společnosti SAAB používá 12 států Evropy a jednotky americké armády dislokované v Německu.

Systém taktických soubojových simulátorů využívá česká armáda pro realistickou simulaci bojových situací. Soustava senzorů snímá laserové signály iniciované vystřelením slepé munice a systém vyhodnocuje přesnost a efektivitu zásahu. Na základě vyhodnocení je pak cvičící zasažený voják z další akce vyřazen, případně je označen jako zraněný a jeho stav si vyžaduje ošetření a následnou evakuaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

22:49 Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

Předseda Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Comission, FERC) Neil Cha…