Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku

29.09.2020 22:57

V úterý 29. září 2020 vyhlásilo Ministerstvo obrany další výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku.

Ministerstvo obrany vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Informaci o zveřejnění inzerátu na internetových stránkách www.onnm.army.cz, www.nabidkamajetku.cz a www.centralniadresa.cz přinesl v dnešním vydání také deník Právo (str.13). Současně jsou tyto nemovitosti nabízeny ke koupi i na veřejných realitních portálech www.sreality.cz a www.hyperreality.cz.

Přestože je v aktuální nabídce tentokrát jen 19 položek, přičemž čtyři z nich jsou nabízeny poprvé, určitě si zájemci vyberou. Za velmi zajímavou nabídku lze považovat pozemky v obci Hradešín (k.ú. Škvorec) s výměrou cca 1,2 ha a 0,7 ha. Dále jsou nabízeny menší pozemky v Praze Michli, Malé Chuchli, v Ústí nad Labem, v severočeském regionu u Přestavlk (mezi Roudnicí nad Labem a Budyní nad Ohří), či u obce Velichov cca 2 km severně od Žatce. Za zmínku stojí i pozemky se dvěma menšími objekty (bývalé přečerpávací stanice) v katastru obce Sudoměřice u Bechyně.

Součástí celé této nabídky s minimální souhrnnou požadovanou kupní cenou přesahující 5,5 mil. Kč je také šest objektů bývalého pohraničního opevnění. Pět z nich je lehkých, tzv. „řopíků“ (dva jihovýchodně od Mikulova a po jednom u Dyjákovic, u Starého Města pod Králickým Sněžníkem a u Velkých Heraltic) a jeden těžký (Pěchotní srub OP-S 16 „Na středním poli“) v Opavě-Kateřinkách, v místně zvané lokalitě „Za Humny“.

Internetové stránky Odboru nakládání s nepotřebným majetkem www.onnm.army.cz a http://www.hyperreality.cz obsahují informace i o dalších již dříve inzerovaných nemovitostech včetně fotografií nabízených objektů a podrobných informací k nim. Naleznete zde koncepty kupních smluv spolu s podmínkami prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek, apod. Na těchto internetových stránkách je rovněž k dispozici povinný formulář „Prohlášení zájemce o koupi“. Pro zájemce o pohraniční opevnění je na uvedených stránkách také zveřejněn aktualizovaný dokument o základních podmínkách a možnostech nabytí takových objektů, případně kontakty pro získání bližších informaci v té které konkrétní oblasti (pod odkazem „Dokumenty“/“Nakládání s objekty SLO a STO…“).

Zároveň již dopředu avizujeme, že poslední letošní nabídka nepotřebných nemovitostí MO bude prezentována 27. října 2020. Připravováno k inzerci je několik zcela nových nemovitostí, např. další pozemky v Praze-Michli, Studnicích (u Vyškova) či nemovitosti v lokalitě Koukalka (mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Spáleným Poříčím). Díky objektům v Domašově u Jeseníka si na své přijdou také zájemci o pevnostní objekty. Množství nemovitostí, které budou v posledním termínu v roce 2020 zveřejněny, bude záviset na zájmu, resp. nezájmu o nemovitosti inzerované 1. září 2020. Vše bude možné shlédnout na výše uvedených internetových stránkách v sekci Nemovitý majetek/Připravované prodeje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky se zúčastnil jednání V4

14:21 Hrad: Prezident republiky se zúčastnil jednání V4

Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastnil v pondělí dne 29. listopadu 2021 prostřednictvím videok…