Ministerstvo obrany vyhlásilo výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku

08.02.2016 7:34

V pátek 5. února 2016 vyhlásilo Ministerstvo obrany v tomto roce první výběrové řízení na zjištění zájmu o koupi nepotřebného nemovitého majetku. V nabídce je celkem 41 nemovitostí určených jednotlivě k prodeji s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu cca 75 mil. Kč.

Ministerstvo obrany vyhlásilo výběrové řízení na prodej nepotřebného nemovitého majetku
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Poprvé je nabízeno celkem 11 nemovitostí, z nichž 10 představují nové „řopíky“, tedy objekty bývalého pohraničního opevnění, které jsou v poslední době zájemci stále více vyhledávány. Tentokrát se jedná o objekty v lokalitě Březí u Mikulova. Zbývajícím novým objektem je část budov v areálu bývalého muničního skladu Babice v okrese Praha-východ, v lesním masivu oblíbené rekreační oblasti.

Z nemovitostí nabízených opakovaně je nejzajímavější nabídkou podruhé inzerovaný provozní a skladový areál Dukelských kasáren II v Rakovníku s minimální kupní cenou mírně převyšující 24,5 mil. Kč. Za pozornost stojí rovněž areál bývalé střelnice u Bradlecké Lhoty s minimální kupní cenou 1,4 mil. Kč. Součástí areálu jsou především pozemky s celkovou výměrou cca 4,4 ha.

Dalších 17 nabídek tvoří převážně pozemky. Jedná se například o 3 komplety několika pozemků na bývalém cvičišti u Benešova, o pozemky u Mnichovic nedaleko Prahy nebo u Chocerad a menší pozemky v několika lokalitách Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Součástí nabídky je i dalších 8 objektů opevnění na Znojemsku v lokalitách Vratěnín, kde jsou 4 opevnění, Bítov, Dyje, Dobšice a Valtrovice. Opevnění jsou nabízena i s pozemky, s výjimkou Bítova.

Inzerát je uveřejněn na internetových stránkách www.onnm.army.cz a www.centralniadresa.cz. V tentýž den, kdy bylo výběrové řízení vyhlášeno, vyšel inzerát také v deníku Lidové noviny.

Podrobné informace o všech nabízených objektech, jejich fotografie, podmínky prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce naleznete zde. Na těchto stránkách jsou zveřejněny i termíny prohlídek nemovitostí, koncepty kupních smluv a povinný formulář „Prohlášení zájemce o koupi“.

Další nepotřebné nemovitosti nabídne Ministerstvo obrany k prodeji 4. března 2016. Připraveno bude téměř 40 nemovitostí, které nebyly odprodány v předchozích výběrových řízeních, a další nově nabízený majetek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…