Ministerstvo pro místní rozvoj: O rozvoji měst a bydlení jednalo OSN v Ženevě

16.10.2021 12:11 | Tisková zpráva

Ministři a zástupci členských států Evropské hospodářské komise OSN (EHK) se sešli na plenárním zasedání Výboru pro rozvoj měst, bydlení a management pozemků. Jeho hlavním tématem bylo „Dostupné, přiměřené a odolné bydlení v životaschopných městech (včetně měst, která čelí extrémním klimatickým podmínkám)“.

Ministerstvo pro místní rozvoj: O rozvoji měst a bydlení jednalo OSN v Ženevě
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

Jednání Výboru na ministerské úrovni se koná jednou za zhruba čtyři roky a proběhlo ve dnech 6. - 8. října 2021 v Ženevě.

Na zasedání byla představena studie “#Housing2030: Zlepšení dostupnosti bydlení v regionu EHK OSN“. Na její tvorbě se podílela síť Housing Europe a Program OSN pro lidská sídla (UN-Habitat), zaměřený na zlepšování životních podmínek ve městech, kde je MMR aktivním členem. V rámci pléna ministři dále odsouhlasili „Regionální akční plán 2030“ s cílem podpořit rozvoj měst a bydlení v 56 členských státech EHK, zahrnujících celou severní polokouli, včetně všech zemí EU. Neopomenutelným obsahem strategických dokumentů jsou návrhy na post-pandemickou obnovu a oživení.

Na jednání Výboru vystoupila Daniela Grabmüllerová, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj a vedoucí české delegace. Náměstkyně ve svém projevu vyzdvihla přijetí nového stavebního zákona v ČR a schválení nové „Koncepce bydlení 2021+“. „Výsledky mezinárodní spolupráce v oblasti bydlení a rozvoje měst v rámci regionu EHK pomohou ČR při formulaci konkrétních národních opatření s cílem zlepšit dostupnost bydlení,“ uvedla náměstkyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…