Ministerstvo pro místní rozvoj si vyměňovalo zkušenosti s Bulharskem

13. 2. 2016 13:23

Ministerstvo pro místní rozvoj vedlo intenzivní jednání se zástupci Bulharska. Cílem setkání byla vzájemná výměna zkušeností s integrovanými nástroji využívanými k rozvoji území. Dvoudenní jednání probíhalo v Praze a v Pardubicích.

Ministerstvo pro místní rozvoj si vyměňovalo zkušenosti s Bulharskem
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

„V programovém období 2014 – 2020 nabízí Evropská komise členským státům EU metodickou pomoc, zaměřenou na co nejefektivnější využití finančních prostředků z Evropských strukturálních a investičních fondů. Díky tomu dochází k výměně zkušeností, které jsou pro nás nepostradatelné,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Metodická pomoc je poskytována prostřednictvím nástroje „TAIEX REGIO PEER 2 PEER“ a spočívá ve vzájemném sdílení zkušeností odborníků z různých členských států. V rámci zmíněné pomoci Ministerstvo pro místní rozvoj, ve spolupráci s Evropskou komisí, připravilo a realizovalo návštěvu kolegů z Bulharska. Tato studijní návštěva proběhla 3. – 4. února 2016.

První den byly bulharským účastníkům představeny integrované nástroje a metodická pomoc, kterou jejich nositelům MMR poskytuje. Odpolední blok byl koncipován jako sdílení zkušeností s řídícími orgány operačních programů. Druhý den byl ve znamení konkrétního využití nástroje ITI  (Integrované územní investice). V Pardubicích proto proběhla přednáška zástupců ITI Hradecko–pardubické aglomerace a ITI Brněnské metropolitní oblasti. Na tuto část programu navázala exkurze po lokalitách, ve kterých by v rámci ITI Hradecko–pardubické aglomerace měly být realizovány konkrétní integrované projekty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Tmavá čokoláda může obsahovat kadmium

22:21 dTest: Tmavá čokoláda může obsahovat kadmium

Tmavá neboli hořká čokoláda je nejen oblíbená, ale i považována za zdravou. Testy dánské spotřebitel…