Ministerstvo průmyslu a obchodu ušetřilo chytrými nákupy energií miliony korun

08.06.2015 14:59 | Zprávy

Ministerstvo průmyslu a obchodu úspěšně pokračuje ve snaze snížit své provozní náklady. Prostřednictvím elektronické aukce na komoditní burze nakoupilo elektrickou energii a zemní plyn pro potřeby svého rezortu na příští rok. Uspořilo tak dalších 1,4 mil korun z veřejných prostředků.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ušetřilo chytrými nákupy energií miliony korun
Foto: MPO
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Ministerstvo průmyslu a obchodu pokračuje v praxi výhodných nákupů energii prostřednictvím elektronických aukcí. V květnu tohoto roku nakoupilo touto formou elektrickou energii a zemního plynu pro resort na rok 2016. Výsledkem aukce byl nákup těchto komodit pro příští rok s  cenami cca o 11 % nižšími než pro rok letošní. Vezme-li se v úvahu předpokládaný objem dodávek těchto komodit v příštím roce na stejné úrovni jako letos, bude u dodávek komoditní složky zemního plynu a silové elektřiny dosaženo úspory kolem 1,4 mil. Kč bez DPH.   O efektivitě nákupu na tomto trhu svědčí i celkové úspory ministerstva za tyto komodity od roku 2012, kdy zde resort nakupoval poprvé. Úspora v roce 2013 oproti roku 2012 činila 3,5 mil. Kč, v následujícím roce potom 1,5 mil. Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Ochrana kulturního dědictví v digitálním prostředí

22:03 Ministerstvo kultury: Ochrana kulturního dědictví v digitálním prostředí

?Vláda schválila návrh Ministerstvo kultury České republiky tzv. Knihovnickou trojnovelu, která poso…