Ministerstvo spravedlnosti: První případ vydání osoby z Korejské republiky do ČR

19.08.2023 16:13 | Tisková zpráva

Dne 16. 8. 2023 došlo k realizaci případu vydání (extradice) osoby trestně stíhané v České republice z Korejské republiky. Vydaná osoba, původem české státní příslušnosti, která následně nabyla státního občanství Korejské republiky, byla na základě mezinárodního pátrání a žádosti o vydání Ministerstva spravedlnosti ČR zadržena v červnu 2023 na území Korejské republiky.

Ministerstvo spravedlnosti: První případ vydání osoby z Korejské republiky do ČR
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Hledaná osoba je v České republice trestně stíhána pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, kterým měla být způsobena škoda ve výši téměř 7 mil. Kč. Trestnou činnost páchala v letech 2012 až 2013 a poté odcestovala do Korejské republiky, kde pobývala až do svého zadržení v červnu 2023.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Bude vámi slibované referendum?

Dobrý den, zdá se, že se s ANO dohodnete na vládě. Platí nebo neplatí, že je vaší podmínkou, abyste se dohodli a vládu podpořili i referendum o setrvání v EU a NATO? Protože Babiš ho odmítá, tak nevím, dohodli jste se nějak nebo jste o to ani neusilovali a není to už pro vás priorita?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: První ostatky politických vězňů z Ďáblického hřbitova se vrátí rodinám

16:08 Úřad vlády: První ostatky politických vězňů z Ďáblického hřbitova se vrátí rodinám

Během října budou na Ďáblickém hřbitově zahájeny práce k vyzdvižení ostatků tří obětí politické repr…