Ministerstvo spravedlnosti: Vše, co potřebujete vědět o elektronickém monitoringu, nyní nově a přehledně

16.05.2019 7:34

Elektronické náramky jsou v ostrém provozu od září loňského roku a Ministerstvo spravedlnosti spustilo v těchto dnech nové webové stránky věnující se právě elektronickému monitoringu.

Ministerstvo spravedlnosti: Vše, co potřebujete vědět o elektronickém monitoringu, nyní nově a přehledně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

Stránky nabídnou veřejnosti pravidelně aktualizované informace o počtu monitorovaných osob, odpovědi na nejčastější otázky související s trestem domácího vězení a řadu dalších zajímavostí.  

Na úvodní stránce naleznou zájemci každý týden aktualizovaný počet osob, u kterých je nasazen výkon elektronické kontroly trestu domácího vězení, nahrazení vazby dohledem a podmíněného propuštění s dohledem. A to vše přehledně rozděleno podle soudních krajů. Pravidelně aktualizován bude také údaj o celkovém počtu osob, které elektronický náramek už měly. Nejnovější čísla hovoří o tom, že od startu monitoringu bylo do systému zařazeno již 206 osob.

Nové stránky se dělí do čtyř oblastí. Část věnující se elektronickému monitorovacímu systému jako takovému obsahuje například informace o technologii, kterou systém využívá, nebo slovníček pojmů z oblasti elektronického monitoringu a odpovědi na časté otázky. Informační text k elektronickému monitorovacímu systému si mohou zájemci stáhnout také ve formě brožury.

Další tematická oblast se zaměřuje na výběr těch ustanovení z právních předpisů, která umožňují využití elektronického monitorovacího systému u alternativních trestů a opatření. Laická i odborná veřejnost pak jistě ocení statistickou část. Ta přináší aktuální informace o počtu monitorovaných osob a zachycuje vývojové trendy. Údaje je možné prohlížet z několika hledisek: podle soudních krajů, podle uplatněné sankce, podle pohlaví a také podle věkových skupin.

Poslední část webových stránek se věnuje historii trestu domácího vězení a elektronického monitoringu u nás a poznatkům a zkušenostem ze zahraničí.

Nové stránky jsou dostupné ZDE, nebo z portálu justice.cz – Ministerstvo – Vězeňství – Elektronický monitorovací systém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Když se sejdou zámečtí páni

11:48 Kraj Vysočina: Když se sejdou zámečtí páni

Poprvé v historii Kraje Vysočina se 16. května 2019 setkali majitelé a správci padesátky hradů a zám…