Ministerstvo vnitra hlásí 15 milionů výpisů na Czech POINTu

08.05.2016 13:20 | Zprávy

Kontaktní místa Czech POINT úspěšně fungují už 9 let. 5. května byl na pobočce České pošty v Hostivicích vydán výpis s pořadovým číslem 15 000 000.

Ministerstvo vnitra hlásí 15 milionů výpisů na Czech POINTu
Foto: Archiv
Popisek: Czechpoint

Konkrétně šlo o výpis z rejstříku trestů fyzických osob, což je na kontaktních místech veřejné správy dlouhodobě nejžádanější výpis (téměř 42 % ze všech výpisů). Nově také mohou tento výpis získat držitelé datových schránek zdarma v elektronické podobě pouhým vyplněním formuláře na Portálu veřejné správy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Na jihu Čech se objevily padělky sluchátek a dětských hraček

22:31 Celní správa: Na jihu Čech se objevily padělky sluchátek a dětských hraček

Celkem 102 kusů hraček a 57 kusů sluchátek s podezřením na porušení některých práv duševního vlastni…