Ministerstvo vnitra podporuje již čtyři roky aplikaci Bright Sky

22.03.2023 17:56 | Tisková zpráva

Obětem domácího násilí pomáhá již čtyři roky aplikace Bright Sky, kterou podporuje Ministerstvo vnitra přes program prevence kriminality.

Ministerstvo vnitra podporuje již čtyři roky aplikaci Bright Sky
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Aplikace jednoduchou a srozumitelnou formou pomáhá přístupu ke spravedlnosti, k řešení závažných situací a uplatnění práv obětí. Aplikaci zároveň využívají i policisté při řešení domácího násilí.

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38054 lidí

Ročně je v Česku hlášeno přibližně 8500 incidentů se znaky domácího násilí mezi osobami ve společné domácnosti. Tyto incidenty řeší kromě policistů služby pořádkové policie a kriminalistů i speciálně vyškolené týmy na domácí násilí. Vzhledem k dobrým zkušenostem s využitím aplikace Bright Sky při kontaktu s oběťmi se připravují další školení policistů, především služby pořádkové policie.

„V tuto chvíli je nachystáno školení ve Středočeském kraji, další kraje budou následovat. Policisté budou proškoleni k tomu, aby v případě zásahu u domácího násilí dokázali obětem představit aplikaci Bright Sky a její využití. Mohlo by to pomoct oběti v rozpoznání závažnosti násilí a třeba i k zajištění důkazů, které z násilné činnosti vyplynuly,“ sdělil vrchní ředitel sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání Jan Paďourek.

Aplikace Bright Sky

Aplikace Bright Sky poskytuje kompletní, ověřené a aktualizované informace každému, kdo se nachází v násilném vztahu, nebo těm, kteří se v této souvislosti obávají o někoho blízkého. Nabízí adresář odborných služeb specializovaných na problematiku domácího násilí z celé ČR, dotazníky k vyhodnocení bezpečí (nebo naopak rizik) ve vztahu, informace o domácím a sexuálním násilí a nově i srozumitelného průvodce českými zákony. Aplikace slouží též jako deník pro uchování důkazů, které lze použít jako důkazní materiál v přípravném trestním řízení.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci v průběhu čtyř dnů odhalili ve čtyřech regionech migranty

7:44 Celní správa: Celníci v průběhu čtyř dnů odhalili ve čtyřech regionech migranty

Příslušníci Celní správy ČR při výkonu svých kompetencí v silniční dopravě v uplynulých čtyřech dnec…