Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský se zúčastní zasedání Rady pro zahraniční záležitosti

18.03.2023 12:11 | Tisková zpráva

Ruská agrese na Ukrajině a vývoj politické a ekonomické situace v Tunisku. To jsou hlavní témata setkání ministrů zahraničí členských států EU, které se uskuteční v pondělí 20. března 2023 v Bruselu.

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský se zúčastní zasedání Rady pro zahraniční záležitosti
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Českou delegaci povede ministr zahraničí Jan Lipavský. Kromě samotného jednání Rady ve formátu ministrů zahraničí se uskuteční také společné zasedání s ministry obrany, kde se bude hovořit především o implementaci Strategického kompasu EU a o vojenské pomoci Ukrajině.

Diskuse k ruské agresi na Ukrajině, ke které se vzdáleně připojí i ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba, se zaměří hned na několik aspektů unijní podpory. Bude se mluvit o globálních dopadech ruské agrese na Ukrajině, sankcích vůči Rusku, potravinovém zabezpečení či o otázce odpovědnosti za zločiny páchané Ruskem na Ukrajině. Ministři zahraničí se budou věnovat rovněž tématu evropské perspektivy Ukrajiny, poté, co Evropská rada v červnu 2022 rozhodla o udělení kandidátského statusu Ukrajině.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tím bojem za svobodu slova?

Co uděláte, aby se lidé znovu nebáli říci svůj názor, což se bohužel za Fialovi vlády dělo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klid, krmení a ochrana porostů. Tak fungují přezimovací obůrky Lesů ČR

22:03 Klid, krmení a ochrana porostů. Tak fungují přezimovací obůrky Lesů ČR

Dvaadvacet přezimovacích obůrek aktuálně spravují Lesy ČR. S dostatkem potravy i vody v nich jelení …