Ministerstvo zahraničí: Předání zařízení pohraniční policii Bosny a Hercegoviny

16.09.2019 8:23

Vláda České republiky v roce 2018 poskytla peněžní dar v hodnotě 25 mil. Kč, tj. cca 1 milion euro, Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny na pomoc s řešením rostoucí migrační krize.

Ministerstvo zahraničí: Předání zařízení pohraniční policii Bosny a Hercegoviny
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí

V prostorách Státní pohraniční policie v Sarajevu proběhlo oficiální předání a prezentace vybavení nakoupeného z finančních prostředků poskytnutých Vládou České republiky Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny. Prezentace vybavení, např. drony, detektor srdečního tepu, kamery a dalších zařízení, se zúčastnili velvyslanec Skalník, ministr bezpečnosti Dragan Mektić, ředitel Statní pohraniční policie Zoran Galić, další představitelé pohraniční policie a média.

Při této příležitosti, ministr bezpečnosti Mektić poděkoval Vládě ČR za takto významý dar a zdůraznil, že kvůli nárůstu počtu nelegálních migrantů v Bosně a Hercegovině bylo rozhodnuto o jeho využití na zakoupení sofistikovaného vybavení pro pohraniční policii. Poukázal na to, že se jedná o moderní a technologicky vyspělé vybavení, které usnadní práci příslušníků pohraniční policie, zlepší účinnost při odhalování nelegálních migrantů a zvýší bezpečnost hranic.

Velvyslanec Skalník vyjádřil potěšení, že dodané vybavení splňuje potřeby pohraniční policie, které jsou nezbytné pro zkvalitnění jejich práce a poskytnou lepší ochranu státních hranic. Dodal, že Česka republika dlouhodobě pomáhá s ochranou hranic zemí, které jsou na migračních trasách, zejména Srbsko a Severní Makedonie.

Veškeré vybavení bude umístěno na hraničních přechodech Bosny a Hercegoviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

22:20 ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou grafickou podobu stránek www.…