Ministerstvo zahraničí: Předání zařízení pohraniční policii Bosny a Hercegoviny

16.09.2019 8:23

Vláda České republiky v roce 2018 poskytla peněžní dar v hodnotě 25 mil. Kč, tj. cca 1 milion euro, Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny na pomoc s řešením rostoucí migrační krize.

Ministerstvo zahraničí: Předání zařízení pohraniční policii Bosny a Hercegoviny
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí
reklama

V prostorách Státní pohraniční policie v Sarajevu proběhlo oficiální předání a prezentace vybavení nakoupeného z finančních prostředků poskytnutých Vládou České republiky Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny. Prezentace vybavení, např. drony, detektor srdečního tepu, kamery a dalších zařízení, se zúčastnili velvyslanec Skalník, ministr bezpečnosti Dragan Mektić, ředitel Statní pohraniční policie Zoran Galić, další představitelé pohraniční policie a média.

Při této příležitosti, ministr bezpečnosti Mektić poděkoval Vládě ČR za takto významý dar a zdůraznil, že kvůli nárůstu počtu nelegálních migrantů v Bosně a Hercegovině bylo rozhodnuto o jeho využití na zakoupení sofistikovaného vybavení pro pohraniční policii. Poukázal na to, že se jedná o moderní a technologicky vyspělé vybavení, které usnadní práci příslušníků pohraniční policie, zlepší účinnost při odhalování nelegálních migrantů a zvýší bezpečnost hranic.

Velvyslanec Skalník vyjádřil potěšení, že dodané vybavení splňuje potřeby pohraniční policie, které jsou nezbytné pro zkvalitnění jejich práce a poskytnou lepší ochranu státních hranic. Dodal, že Česka republika dlouhodobě pomáhá s ochranou hranic zemí, které jsou na migračních trasách, zejména Srbsko a Severní Makedonie.

Veškeré vybavení bude umístěno na hraničních přechodech Bosny a Hercegoviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti

21:20 FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti

Podle aktuální epidemiologické situace navyšuje FN Brno počty lůžek. Tento týden je kapacita pro cov…