Ministerstvo zahraničí: Řecko se přesune do červené barvy

25.07.2021 8:41

Od pondělí 26. 7. se mění zařazení zemí v cestovatelském semaforu. Ten aktualizuje Ministerstvo zdravotnictví na základě dat ECDC. V posledním červencovém týdnu se zpřísní zařazení některých zemí, kde se rychleji šíří mutace delta.

Ministerstvo zahraničí: Řecko se přesune do červené barvy
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

1. Kategorie zemí s vysokým rizikem nákazy (červená barva) se rozšíří o Irsko, Monako a Řecko. Estonsko se zařadí mezi oranžové země se středním rizikem nákazy. Podrobné informace k pravidlům návratu do ČR jsou dostupné na webu MZV ZDE.

2. V tmavě červené kategorii zemí s velmi vysokým rizikem nákazy se bude nově nacházet Nizozemsko a Španělsko včetně Baleárských ostrovů. Kanárské ostrovy zůstávají v červené barvě.

3. Chorvatsko z iniciativy MZV ČR prodloužilo dobu platnosti očkování ze 7 na 9 měsíců po aplikaci druhé dávky. Češi naočkovaní mezi prvními na začátku tohoto roku tak budou moci cestovat do Chorvatska s očkovacím certifikátem. Podmínky cestování do hlavních turistických destinací pravidelně aktualizujeme na webu ZDE.

4. Od pondělí 26. 7. bude na červeném seznamu rizikových oblastí z pohledu Španělska zařazena ČR, nicméně pouze region Praha. Znamená to, že osoby žijící v Praze a cestující do Španělska budou muset vedle QR kódu (příjezdový formulář) být vybaveni i jedním ze tří potvrzení (negativní test, očkování, prodělaný covid). Osoby z jiných částí ČR, i když např. poletí z Prahy, ale nežijí tam, potvrzení nepotřebují. Podrobné informace jsou dostupné na webu Velvyslanectví ČR v Madridu (ZDE).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …