Ministerstvo zahraničí upozorňuje na nepokoje v Indii

14.12.2019 12:03

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky v Dillí upozorňuje české občany cestující do Indie na nepokoje a protesty, jež se na různých místech Indie objevují v souvislosti s novelou zákona o státním občanství.

Ministerstvo zahraničí upozorňuje na nepokoje v Indii
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí

Novela zákona o státním občanství, tzv. CAB (Citizenship Amendment Bill) zbavuje statutu nelegálního migranta osoby z jiné než muslimské komunity pocházející z Afghánistánu, Pákistánu a Bangladéše.

Na mnoha místech od 9. prosince 2019 dochází k pouličním nepokojům a násilnostem, které si vyžádaly již také oběti na životech.

Nejzávažnější situace je ve svazovém státě Asám, a to zejména v hlavním městě Guwahátí, kde vyšly do ulic tisíce lidí. V Guwahátí byl vyhlášen zákaz vycházení a byly zavřeny školy. V mnoha okresech svazového státu Assám je vypnutý internet. Násilnosti se objevují i v dalších severovýchodních horských státech, i když v nižší míře než v Asámu. Jedná se o svazové státy Meghalája, Tripura a Mizoram. V těchto státech dochází k přerušení vlakové, autobusové i letecké dopravy.

Cestovatelům se doporučuje informovat se o aktuální situaci a vyhnout se jakýmkoli místům, ve kterých dochází k protestům.

Všem cestovatelům plánujícím cesty do Indie se doporučuje registrace v databázi DROZD (ZDE). Čeští občané se mohou v případě nouze obracet na nouzovou linku Velvyslanectví České republiky v Dillí +91 99 10 999 460.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Strakonice bude od čtvrtka 30. ledna uzavřena návštěvám

22:49 Nemocnice Strakonice bude od čtvrtka 30. ledna uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění ve strakonickém ok…