Ministerstvo zdravotnictví: Dobrovolnictví prospívá zdraví. Projekt ministerstva sklízí úspěchy

30.01.2023 15:02 | Tisková zpráva

Dobrovolnictví je dlouhodobě nedílnou součástí zdravotnictví a přináší užitek jak pacientům a zdravotníkům, tak i samotným dobrovolníkům. Ministerstvo zdravotnictví věří, že se bude dobrovolnictví ve zdravotnictví dále rozvíjet a rozšiřovat do dalších zdravotnických zařízení. Proto jeho rozvoj maximálně podporuje. Pilotní projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Ministerstvo zdravotnictví: Dobrovolnictví prospívá zdraví. Projekt ministerstva sklízí úspěchy
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Události posledních let potvrdily, že dobrovolníci přispěli významným dílem ke zvládání pandemie covid-19. To však neznamená, že dobrovolnické aktivity jsou omezeny pouze na mimořádné situace. Pandemie nepochybně přispěla ke zvýšení zájmu o dobrovolnictví.
Z průzkumu veřejného mínění vyplývá, že 51 % potenciálních dobrovolníků by mělo zájem vyzkoušet si práci dobrovolníka ve zdravotních službách. Ministerstvo zdravotnictví si je tohoto trendu vědomo a již delší dobu je dobrovolnictví jednou z jeho priorit. Hmatatelným důkazem je realizace projektu Efektivizace systému nemocniční péče v ČR prostřednictvím dobrovolnické činnosti, který je spolufinancovaný Evropskou unií z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

“Přestože realizaci projektu ovlivnila pandemie covid-19, přináší projekt první důležité, skutečné, a hlavně udržitelné výsledky, které pomáhají zlepšit kvalitu dobrovolnických programů ve zdravotnictví. A co je ještě důležitější, zlepšuje kvalitu života pacientů a samozřejmě zdravotníků,” řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Jednou z hlavních aktivit projektu je podpora osvěty v oblasti dobrovolnictví ve zdravotnictví. Ministerstvo zdravotnictví realizovalo kampaň s názvem „Dobrovolnictví prospívá zdraví“. Za poslední půl rok se s ní mohli lidé setkat v prostředcích městské hromadné dopravy, v čekárnách lékařů, v nemocnicích, na pobočkách zdravotních pojišťoven a ve školách. Ministerstvo zdravotnictví také zřídilo webové stránky ZDE, které poskytují přehledné informace pro zájemce o dobrovolnictví ve zdravotnictví, ale také pro poskytovatele zdravotních služeb.

“Velmi si vážím poskytovatelů zdravotních služeb, kteří ve svých zdravotnických zařízeních program realizovali a všech dobrovolníků, kteří se projektu zúčastnili,” zdůraznil ministr Válek. 

Ministerstvo zdravotnictví realizuje při příležitosti ukončení projektu závěrečnou konferenci dne 1. 2. 2022 v Konferenčním centrum City v Praze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Vejdou se do limitu? V obcích u D35 bude ŘSD měřit hluk z dálnice

7:14 Pardubický kraj: Vejdou se do limitu? V obcích u D35 bude ŘSD měřit hluk z dálnice

V prosinci loňského roku se mohli řidiči poprvé svézt po nové dálnici D35 v téměř 15kilometrovém úse…