Ministerstvo zemědělství: Posun termínů zavedení zpřísněných hraničních kontrol v agrárním dovozu z EU do Velké Británie

17.09.2021 16:09 | Tisková zpráva

Vláda Spojeného království stanovila dne 14. září 2021 nový harmonogram zavedení zpřísněných kontrol dovozu zboží z EU do UK.

Ministerstvo zemědělství: Posun termínů zavedení zpřísněných hraničních kontrol v agrárním dovozu z EU do Velké Británie
Foto: mze.cz
Popisek: Ministerstvo zemědělství ČR

U těchto opatření dojde k časovému posunu jejich vymáhání, což má umožnit obchodníkům (a UK státní správě a infrastruktuře) lépe se připravit na jejich realizaci:

  • Začátek povinnosti zasílání předběžného oznámení o zásilce zboží živočišného a rostlinného původu se odsouvá z 1. října 2021 na 1. leden 2022.
  • Nové požadavky na vývozní zdravotní osvědčení (Export Health Certificate) budou aplikovány od 1. července 2022 (původně1. října 2021).
  • Fytosanitární osvědčení a fyzické kontroly zboží živočišného a rostlinného původu na stanovištích hraniční kontroly budou realizovány od 1. července 2022 (původně 1. ledna 2022).
  • Prohlášení o bezpečnosti (Safety and Security Declaration) bude vyžadováno od 1. července 2022 (původně 1. ledna 2022).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

8:41 Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

Podél cyklostezky z Maňávky na PIhlov u Horní Plané, která spojuje obce na Českokrumlovsku s oblíben…