Ministr Milan Chovanec navštívil hasiče ve Vlašimi

14. 10. 2017 16:04

V úterý 10. října 2017 při své pracovní návštěvě společnosti Sellier & Bellot a.s. zavítal ministr vnitra Milan Chovanec také k vlašimským profesionálním a dobrovolným hasičům.

Ministr Milan Chovanec navštívil hasiče ve Vlašimi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

V odpoledních hodinách po ukončení jednání v muniční továrně nejdříve ministr Chovanec v doprovodu poslance Parlamentu České republiky Václava Zemka zajel na krátkou návštěvu Obvodního oddělení Policie ČR ve Vlašimi. Pak už oba zamířili na stanici HZS Středočeského kraje v Blanické ulici, kde v těsném sousedství sídlí i výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů města Vlašim.

Na stanici HZS Vlašim hosty přivítali profesionální i dobrovolní hasiči v čele s náměstkem ředitele HZS Středočeského kraje pro IZS a operační řízení plk. Ing. Milošem Hladíkem. Po seznámení se s ředitelem územního odboru Benešov plk. Ing. Josefem Setničkou, velitelem stanice HZS Benešov mjr. Mgr. Jiřím Černovským a starostkou Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska paní Danou Vilímkovou se všichni přemístili do zasedací místnosti k neformální debatě, které se zúčastnili i hasiči ze sloužící směny A.

Pak se ministr Chovanec odebral do prostoru garáží, kde mu velitel stanice npor. Ing. Zdeněk Svoboda předvedl výjezdovou techniku, kterou stanice profesionálních hasičů disponuje. Zároveň ho obeznámil s aktuálním děním v hasebním obvodu stanice, kde kromě zmíněné továrny na střelivo je například také vodárenská nádrž Švihov, plnírna propanbutanových lahví a obrovský zásobník plynu v Trhovém Štěpánově, Rehabilitační ústav Kladruby s převážně imobilními pacienty, část páteřní dálnice D1 nebo druhé největší silo v republice ve Zdislavicích.

Další kroky Milana Chovance vedly přes ulici na zbrojnici dobrovolných hasičů, kde ho velitel výjezdové jednotky pan Martin Lahoda seznámil s historií vlašimského sboru i jeho současností, která čítá kolem dvaceti výjezdů ročně. Při prohlídce vozového parku zaujala pana ministra i malá sbírka historických policejních vozidel, která je chloubou velitele jednotky, bývalého policisty.

Na závěr asi hodinové návštěvy se ministr Milan Chovanec i poslanec Václav Zemek zapsali do kroniky vlašimského profesionálního sboru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR realizuje pilotní projekty kooperativního systému

22:45 Ředitelství silnic a dálnic v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR realizuje pilotní projekty kooperativního systému

První tzv. C-ITS systém byl nasazen na pražském okruhu a přilehlých dálničních úsecích D1 a D5 v obl…