Ministr Mládek hovořil s lucemburským vicepremiérem o budoucnosti ekonomiky i průmyslových technologií

16. 12. 2016 22:30

Lucemburský místopředseda vlády a ministr hospodářství Etienne Schneider dnes jednal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a jeho náměstkem Eduardem Muřickým. Setkání se uskutečnilo v rámci dvoudenní oficiální návštěvy lucemburské delegace v ČR. Přítomni byli také český velvyslanec v Lucembursku Petr Kuberbát a lucemburská velvyslankyně v Praze Michele Pranchere-Tomassini.

Ministr Mládek hovořil s lucemburským vicepremiérem o budoucnosti ekonomiky i průmyslových technologií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Význam Lucemburska spočívá v jeho finanční síle, respektive ve vlivu firem, které mají v České republice své sídlo nebo mají vlastnické podíly v některých zdejších společnostech. Kromě vzájemných ekonomických vztahů se proto diskutovalo zejména o průmyslu 4.0, výzkumu a vývoji, biotechnologiích, ekotechnologiích, tzv. "smart" ekonomice a informačních technologiích.

Konkrétní možnosti mohou spočívat zejména v automobilovém průmyslu. Lucemburskou delegaci doprovází mise Federace lucemburského průmyslu FEDIL, která navštívila společnost Škoda Auto v Mladé Boleslavi a pobočku lucemburské firmy v ČR Accumalux. Sešla se také se zástupci Asociace automobilového průmyslu ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Na žádost lucemburské strany bylo do jednání zařazeno i netradiční téma těžby nerostných surovin ve vesmíru. Lucembursko totiž jako první stát v Evropě schválilo předpisy podporující těžbu ve vesmíru a snaží se v EU prosazovat přijetí právního rámce pro tuto oblast. "Naše aktuální surovinová politika zatím s těžbou nerostných surovin ve vesmíru nepočítá ani v současnosti, ani v blízké budoucnosti. Do vzdálenější budoucnosti to však určitě bude významná alternativa k pozemským zdrojům. Uvítali jsme proto informace o aktivitách Lucemburska v této oblasti," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MZV: Náměstek Tlapa přijal novou velvyslankyni Indie

22:17 MZV: Náměstek Tlapa přijal novou velvyslankyni Indie

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal 20. července 2018 velvyslankyni Indie paní N…