Ministryně Marksová v Bruselu jednala nejen o lepší mobilitě pracovníků v EU

05.03.2017 9:38

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se v Bruselu zúčastnila zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (Rada EPSCO).

Ministryně Marksová v Bruselu jednala nejen o lepší mobilitě pracovníků v EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová

Hovořilo se zejména o aktuálních otázkách občanů EU a jejich přístupu k sociálním dávkám, pokud pracují v jiné zemi. Tématem jednání byla také revize nařízení o koordinaci systémů sociálního zabezpečení, která má napomoci lepší a snadnější mobilitě lidí v EU.

„Česká republika podporuje omezení sociálních dávek pro ty, kteří chtějí zneužívat systém v bohatších zemích, ale ve skutečnosti pracovat nechtějí. Zároveň je ale nutné zajistit, aby tato omezení nedopadala na osoby, které byly dříve výdělečně činné a bez vlastního zavinění se dostaly do situace, kdy potřebují přechodně pomoc,“ uvedla ministryně Marksová. Také odmítla úvahy a požadavky některých členských států na zavedení snížení rodinných dávek podle životních nákladů země, kde děti žijí a kam se takové dávky vyplácí.

Rada ministrů projednala i hlavní priority politiky zaměstnanosti a sociální ochrany pro rok 2017. Ministryně Marksová zdůraznila potřebu slaďování rodinného a pracovního života, rovnosti žen a mužů na trhu práce, přizpůsobování pracovních míst stárnoucí pracovní síle nebo rozvoje digitálních dovedností. Zmínila i otázku zlepšování kvality pracovních míst, včetně zvyšování mezd. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

22:54 Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

?V průběhu tohoto týdne provedli olomoučtí celníci několik cílených kontrolních akcí, které se zaměř…