Ministryně Šlechtová: Aby se neopakovaly chyby z předchozího programového období, kdy jsme zachraňovali miliardy korun...

04.06.2016 20:19

Mimořádné zasedání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESI fondy) za účasti premiéra a odpovědných ministrů se uskutečnilo tento týden v Poslanecké sněmovně pod vedením její výkonné místopředsedkyně Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj. Rada projednala analýzy Ministerstva pro místní rozvoj ke stavu čerpání v programovém období 2014–2020 včetně návrhů opatření pro zlepšení čerpání a efektivity dotačních prostředků.

Ministryně Šlechtová: Aby se neopakovaly chyby z předchozího programového období, kdy jsme zachraňovali miliardy korun...
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Představila jsem panu premiérovi a kolegům z vlády odpovědným za evropské fondy návrhy řešení, aby se neopakovaly chyby z předchozího programového období, kdy jsme na konci tohoto období doslova zachraňovali miliardy korun. Pokud některé programy, které nemají dostatečný počet smysluplných a připravených projektů a v blízké době je ve svých programech neschválí, je na místě se bavit o přesměrování části přidělených prostředků do programů, kde máme žadatelů a připravených projektů dostatek,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Na programu jednání byla i problematika plnění předběžných podmínek pro čerpání prostředků z ESI fondů a aktuální stav příprav pravidel pro využívání tzv. finančních nástrojů v podmínkách ČR.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: Další čínský blok, Sü-ta-pao 3, má lapač taveniny

22:54 Rosatom: Další čínský blok, Sü-ta-pao 3, má lapač taveniny

V 3. bloku čínské jaderné elektrárny Sü-ta-pao (angl. Xudabao) s reaktorem VVER-1200 byl 14. ledna 2…