Mistrovský titul ve všestrannosti zůstává na jihu Čech

21.09.2015 21:09

Vítězkou třídenního Mistrovství České republiky ve všestrannosti, které v neděli skončilo v Borové u Chvalšin na Českokrumlovsku, se v kategorii mladých jezdců stala obhájkyně loňského titulu Barbora Kamírová s třináctiletým českým teplokrevníkem Christo z domácího Jezdeckého klubu Borová.

Mistrovský titul ve všestrannosti zůstává na jihu Čech
Foto: Petr Pokorný
Popisek: Zlatá Barbora Kamírová (uprostřed), stříbrná Marie Dvořáková (vlevo) a bronzová Radka Bělehrádková na stupních vítězů.
reklama

Druhé místo mezi mladými jezdci obsadila Marie Dvořáková s Dukátem z Jezdeckého klubu Neveklov a třetí Radka Bělehrádková na koni A Cruyff z Jezdeckého klubu Milan Beneš Koclířov.

Novou mistryní ČR pro rok 2015 se v kategorii pony, dětí od 10 do 13 let, stala Julie Pásková na Golden Rebeca z Horse Academy, mezi staršími pony jezdci zvítězila Vendula Chrásková s koněm Pírko z JS Slavíkov těsně před další domácí jezdkyní Zuzanou Balouškovou s Pretty Ginger. Seniorskou kategorii ovládl stejně jako loni Robert Pokorný na Rodeo au Heup z JK NH Car.

Bářin kvalitní a vyrovnaný výkon v průběhu celé soutěže nenechal nikoho na pochybách, že kov nejcennější zůstává na jihu Čech i v letošním roce zcela právem. „Jela jsem v domácím prostředí, což je na jedné straně výhoda v tom, že já i kůň jsme zde doma, na straně druhé na oba doléhá větší psychický tlak, protože naše okolí očekává úspěch. Naštěstí to vyšlo, byli jsme oba v pohodě. Jsem šťastná a děkuji všem za podporu,“ uvedla po dekorování vítězů staronová šampiónka.

Obhajobu mistrovského titulu přivítal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který pořadatelství letošního nejvýznamnějšího podniku své třídy v tuzemsku zaštítil spolu se starostou Chvalšin Jiřím Borským. „Báře samozřejmě gratuluji k úspěchu a děkuji za skvělou reprezentaci celého Jihočeského kraje,“ konstatoval hejtman.

Mistrovstvím České republiky ve všestrannosti v kategoriích pony, mladí jezdci a senioři vstoupil ve dnech 18. až 20. září do svého finále letošní seriál vrcholných tuzemských jezdeckých soutěží v areálu farmy Borová. V malebném údolí pod Kletí se v průběhu tří dnů představilo divákům v drezuře, crosscountry a parkuru celkem více než 80 koní z ČR, v rámci otevřených soutěží pak i z Polska a Rakouska.

Na objektivitu závodů dohlížel v patnáctičlenném sboru rozhodčích, vedeným Antonínem Klauzem, kromě českých zástupců také Georg Schäfer z Německa a traťový komisař Karl Paar z Rakouska. Vítězové si mezi sebe kromě koňských dek, medailí, pohárů a šerp, rozdělili finanční odměnu v celkové výši 72 tisíc korun.

Jihočeský kraj podporuje celé spektrum mládežnického sportu prostřednictvím nejrůznějších dotačních a grantových projektů, jezdectví nevyjímaje. V rámci rozvoje turistického a cestovního ruchu také nabízí nejhustší síť značených hipostezek a hipostanic v zemi. Od roku 2002 byla na jihu Čech s podporou fondů Evropské unie vybudována síť hipostezek dlouhá přes 800 kilometrů. Jezdci si mohou na trasách vybrat některou z přibližně 130 stanic, na které lze s koněm jednak přijet, na některých stanicích si koně i zapůjčit. Ta na farmě v Borové má číslo 2. a stála tak u zrodu celého projektu.

Jezdecký areál Borová má k dispozici osm boxů pro koně, během závodní sezony dalších 30 montovaných, krytou kruhovou jízdárnu o průměru 14 m, otevřenou pískovou jízdárnu 30 x 60 m a krytou výcvikovou halu 24 x 42 m, venkovní hřiště s rybníkem a přírodními překážkami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda navrhne snížení DPH na ubytování a vstupenky, rozhodla o otevření všech přechodů s Německem a Rakouskem

22:48 Vláda navrhne snížení DPH na ubytování a vstupenky, rozhodla o otevření všech přechodů s Německem a Rakouskem

Pořadatelé sportovních a kulturních akcí a také podnikatelé v ubytovacích službách by mohli ušetřit …