Mladá Boleslav: Kaple se dočkají opravy

08.08.2013 20:47 | Zprávy

Společnost ŠKODA AUTO v letech 2005-2007 rekonstruovala historickou budovu kláštera Na Karmeli a přistavěného barokního kostela sv. Bonaventury.

Mladá Boleslav: Kaple se dočkají opravy
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Součástí klášterní zdi byly i dvě výklenkové kaple z počátku 19. století. Ty dnes stojí samostatně a tvoří tak zajímavé průčelí vchodu do nově vystavěné budovy, ve které sídlí Škoda Auto Vysoká škola. Obě kapličky jsou zapsanou kulturní památkou. V jedné z nich se částečně dochovala barokní freska figurální malby s motivem „Klanění“. Tato západní výklenková kaple však vykazuje po šesti letech od zrestaurování již značné poškození.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mb-net.cz

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Kritizujete migrační kvóty, ale není to pozdě

Respektive s křížkem po funuse? A kdybyste byli ve vládě, zařídíte nějak naše vyvázání z migračního paktu? Jde to vůbec - jinak než když vystoupíme z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch

19:28 Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch

Zlínská zoo slaví chovatelský úspěch světového významu. Jaguáří pár, pětiletá samice Yuna a tříletý …