Moderní a efektivně řízená přátelská knihovna

18.12.2019 17:48 | Zprávy

Knihovna Jiřího Mahena v Brně podstoupila úspěšnou proměnu.

Moderní a efektivně řízená přátelská knihovna
Foto: Gordic
Popisek: Gordic logo

V rámci projektu Moderní a efektivně řízená přátelská knihovna se podařilo elektronizovat procesy organizace s důrazem na workflow elektronických dokumentů, provázat spisovou službu s agendovými systémy, on-line integrovat vazby mezi jednotlivými subsystémy a agendami i omezit ručně vykonávané rutinní operace a duplicitu mnohých dat. Že vám to přijde za tak krátkou dobu nemožné? O sci-fi skutečně nejde, a to ještě ve výčtu řada inovací chybí.

Se svými 33 pobočkami je Knihovna Jiřího Mahena druhou největší knihovnou v republice. Její provoz klade stále větší požadavky na informační systém. Smyslem projektu bylo komplexní řešení informačního systému knihovny i jejích poboček. Cílem bylo nastavení efektivního řízení organizace prostřednictvím workflow elektronických dokumentů, řízení projektů a poskytnutí nástrojů efektivního managementu na všech úrovních řízení organizace. Nový informační systém posílil infrastrukturu, konsolidoval ICT a zajistil potřebnou úroveň a přístupnost služeb pro klienty KJM. Velmi důležitým kritériem bylo také zajištění bezpečnosti informačního systému a v neposlední řadě i splnění evropských nařízení eIDAS a GDPR. 

První částí projektu byla dodávka a implementace knihovního systému ARL včetně nezbytného hardware a s ním souvisejícího programového vybavení. Druhá část projektu se týkala tzv. provozních agend, jako je ekonomika, personalistika, mzdy, spisová služba, elektronické schvalování a manažerské řízení. Tyto agendy byly postaveny na systému GINIS od společnosti GORDIC. „Po několika měsících provozu můžeme konstatovat, že se díky aktivnímu zapojení všech zúčastněných cíle projetu podařilo naplnit,“ shrnula s odstupem času výsledky implementace ředitelka KJM Ing. Libuše Nivnická.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelín chystá velkou proměnu infocentra

10:34 ČEZ: Temelín chystá velkou proměnu infocentra

Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín čeká v první polovině příštího roku rozsáhlá modernizace. Po …