Moravské zemské muzeum získalo významné ocenění

27.09.2021 12:37 | Tisková zpráva

Moravské zemské muzeum získalo 1. cenu České národopisné společnosti za rok 2020 v kategorii Výstava, expozice za realizaci výstavy Do Brna široká cesta. Kramářské písně se světskou tematikou. Autorkou výstavy byla PhDr. Jana Poláková, PhD., pracovnice Etnografického ústavu MZM a kolektiv. Vy´stava se konala v Dietrichsteinske´m pala´ci na Zelne´m trhu v Brneˇ v termi´nu od 4. za´rˇi´ 2020 do 7. brˇezna 2021.

Moravské zemské muzeum získalo významné ocenění
Foto: mzm.cz
Popisek: Moravské zemské muzeum - logo

Výstava byla jedním z výstupů pětiletého projektu Ministerstva kultury ČR NAKI „Kramářské tisky v brněnských historických fondech a představila kramářské tisky z několika úhlů pohledu: historie, jejich funkce, způsob předávání a přebírání širokými společenskými vrstvami, obsah představený na konkrétních případech nebo událostech i recepci do současnosti. Všechny tyto aspekty, z nichž některé byly prezentovány v souvislosti s tématem kramářských tisků vůbec poprvé, mohli návštěvníci vnímat v běžné psané i vizuální podobě.

K výstavě byl vydán katalog, vznikla rovněž putovní verze. Prohlídku výstavou, s komentářem Jany Polákové a opatřenou titulky pro neslyšící, je stále možno zhlédnout ZDE.

V současné době realizační tým Jany Polákové pracuje na přípravě výstavy "Dvanácte vrchů ten strom má. Kramářské a poutní tisky s náboženskou tematikou", která bude pořádána v nově rekonstruované kapli v Paláci šlechtičen na jaře příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká unie cestovního ruchu: Turismus v Praze je na dně, miliardové ztráty ničí celé odvětví

9:50 Česká unie cestovního ruchu: Turismus v Praze je na dně, miliardové ztráty ničí celé odvětví

Cestovní ruch v Praze je na dně. Ztráty jdou do miliard a dále narůstají. Restrikce stále přetrvávaj…