Moravskoslezský kraj: Ceny cestovního ruchu jsou rozdány

04.03.2023 17:59 | Tisková zpráva

Na výjimečná místa, osobnosti i počiny v regionu každoročně upozorňují Ceny cestovního ruchu Severní Moravy. Ve čtvrtém ročníku soutěže uspěly v celkem pěti kategoriích například Bike Park Kopřivná, Národní geopark Krajina břidlice, ocenění získal významný architekt Josef Pleskot.

Moravskoslezský kraj: Ceny cestovního ruchu jsou rozdány
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Všichni víme, že náš krásný region oplývá zajímavými a oblíbenými místy v Beskydech, Jeseníkách i Ostravě. Moc si vážíme přízně návštěvníků ve vyhledávaných turistických oblastech, v kraji ale máme spoustu dalších míst, která mají turistům co nabídnout a občas jsou ve stínu známých památek. Právě i méně známé skvosty vyzdvihují každoročně Ceny cestovního ruchu. Jsem moc rád, že letos odborníci z oblasti turismu rozhodli, že nejlepším počinem loňského roku se stal Národní geopark Krajina břidlice. Tento výsledek je završením mnohaleté spolupráce obcí, neziskových organizací i nadšenců v Nízkém Jeseníku. Unikátnost Krajiny břidlice spočívá v pohornické krajině, která vznikala těžbou břidlice po dobu několika staletí,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška s tím, že odborníci zvolili i osobnost Severní Moravy 2022.

„V této prestižní kategorii s přehledem zvítězil architekt Josef Pleskot, který svými počiny změnil nejen Dolní Vítkovice, ale i celkové vnímání Ostravy a Moravskoslezského kraje jako vyhledávané kulturní a turistické oblasti. U příležitosti životního jubilea pana Pleskota se v pražském Museu Kampa konala výstava, která mimo jiné vyzdvihla i jeho práce v Moravskoslezském kraji. Aktuálně mohou zájemci navštívit výstavu v Dolních Vítkovicích, která je také poctou tomuto uznávanému architektovi. Výstava je díky zájmu prodloužena až do konce března.“

Anketa

Je dobře, že ANO a SPD chtějí ve Sněmovně obstruovat kvůli snížení valorizace důchodů?

96%
2%
hlasovalo: 31477 lidí

O vítězích tří zbylých kategorií od 1. do 28. února 2023 hlasovala na webových stránkách soutěže Ceny cestovního ruchu veřejnost (ZDE). Nejoblíbenějším ubytovacím zařízením lidé zvolili Penzion Jurášek a designovým či architektonickým skvostem pak Opevnění Šance na Jablunkovsku. Vyhlášení vítězů se konalo 3. března 2023.

„Chtěl bych poblahopřát vítězům a poděkovat všem nominovaným za energii a nadšení, které do projektů, nápadů a zlepšování zázemí pro turisty investují. I díky všem nominovaným se nám daří do kraje lákat návštěvníky na zajímavá místa. Už jen nominace na Ceny cestovního ruchu považuji za velký úspěch a jsem rád, že se letos sešly z různých turistických oblastí kraje. Značí to, že máme turistům co nabídnout napříč celým regionem, “ řekl Petr Koudela, jednatel krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism, která Ceny cestovního ruchu Severní Moravy 2022 společně s Moravskoslezským krajem pořádala.

V kategorii Nejoblíbenější cyklostezka, traily či běžecká trasa pak lidé vybrali Bike Park Kopřivná. „Výsledky soutěže nabízí mnoho tipů na krásný výlet. Lidé se jimi mohou nechat inspirovat hned v nadcházející letní sezóně. Další tipy na akce a zajímavá místa zájemci najdou na našem zmodernizovaném webu (ZDE) a věříme, že pro návštěvníky bude ideálním parťákem pro výlety,“ dodal Petr Koudela.

Vítězové Cen cestovního ruchu Severní Moravy 2022

Kategorie I: Osobnost cestovního ruchu Severní Moravy 2022

 1. místo: Josef Pleskot, architekt 
 2. místo: Patrik Schramm, starosta Budišova nad Budišovkou 
 3. místo: Jiřina Kábrtová, odborný pracovník a dřívější dlouholetá ředitelka Ostravského muzea

Kategorie II: Nejlepší počin v cestovním ruchu roku 2022

 1. místo: Národní geopark Krajina břidlice 
 2. místo: Nově zrekonstruovaná nádraží na Osoblažsku 
 3. místo: POHO vlak, vlakem pohornickou krajinou

Kategorie III: Nejoblíbenější ubytovací zařízení

 1. místo: Penzion Jurášek
 2. místo: Hotel Cvilín 
 3. místo: Hotel Holzberg

Kategorie IV: Designový či architektonický skvost

 1. místo: Opevnění Šance
 2. místo: Kavárna Kovárna
 3. místo: Mlýn Vodníka Slámy

Kategorie V: Nejoblíbenější cyklostezka, cyklotraily či běžecká tras

 1. místo: Bike Park Kopřivná
 2. místo: Cyklostezka Olza - Olše
 3. místo: Cyklostezka Moravice

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

13:07 ČEZ: Unikátní školicí centrum přilákalo stovky zvědavců

Do posledního zaplnili zájemci volná místa na prohlídce speciálního Centra přípravy personálu jadern…