Moravskoslezský kraj: Hejtmanův pohár má nové majitele

29.11.2017 17:00 | Zprávy

Třetí ročník soutěže pro základní školy a víceletá gymnázia Hejtmanův pohár, ve které spolu jednotlivé školy zápolí ve zdolávání sportovních dovedností, má svoje vítěze i v Moravskoslezském kraji. Ceny dnes (29. 11.) na krajském úřadu předali náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny a zástupci pořádající Asociace amatérských sportů České republiky Milan Kočí a Zuzana Válková.

Moravskoslezský kraj: Hejtmanův pohár má nové majitele
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

První místo a Hejtmanův pohár získali studenti Gymnázia Mikuláše Koperníka Bílovec, na druhé příčce skončili žáci Základní školy Žižkova Krnov, třetí pozice patří žákům - bilingvní mateřské a základní školy Galileo School.

Soutěží, které podporují zdravý životní styl a pozitivní vztah ke sportovním aktivitám, není nikdy dost. Zvlášť v dnešní době, kdy si řada lidí stěžuje, že mládež vysedává u počítačů a nechce se hýbat. V případě Hejtmanova poháru jde navíc o velmi lákavou formu, jejímž cílem není pouze krátkodobý výkon, ale celková motivace žáků k aktivnímu a zdravému životnímu stylu,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Hejtmanův pohár je soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání dráhy sportovních dovedností, tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohou všechny základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií z každého kraje České republiky. Základním stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit a mohou tak zapojit všechny žáky školy v hodinách tělesné výchovy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína

16:32 Lesy ČR: Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína

Lesníci ve spolupráci s AOPK ČR a společností ČEZ, a.s., čerpají vodu z řeky Moravy do lesa v národn…