Moravskoslezský kraj: Jak zvýšit atraktivitu Slezské Harty a Osoblažska

20.05.2021 10:57 | Zprávy

Přestože pandemie koronaviru turistům příliš nepřeje, Moravskoslezský kraj se i nadále stará o rozvoj cestovního ruchu v regionu. Krajští zastupitelé podpořili dva projekty, které pomohou zvýšit atraktivitu Slezské Harty a Osoblažska.

Moravskoslezský kraj: Jak zvýšit atraktivitu Slezské Harty a Osoblažska
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Obě oblasti patří mezi vyhledávané cíle turistů nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Ročně na Osoblažsko a na Slezskou Hartu míří tisíce návštěvníků toužících po ojedinělých zážitcích v nádherné přírodě. Proto jsme těmto oblastem poskytli výhodný úvěr, který jim pomůže velmi rychle uskutečnit plány v rozvoji cestovního ruchu,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Podpořenými subjekty jsou Mikroregion Slezská Harta a obecně prospěšná společnost Osoblažská úzkokolejka, které v rámci výzvy přeshraničních operačních programů EU Česko – Polsko a Česko – Slovensko obdrží finance na realizaci dvou strategických projektů. „Vzhledem k tomu, že je podle podmínek evropských dotačních programů nutné projekty předfinancovat z vlastních zdrojů, poskytl Moravskoslezský kraj oběma subjektům úvěr 60 milionů korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čáslavští stíhači už Gripeny natankují i při nočních letech

16:08 Armáda ČR: Čáslavští stíhači už Gripeny natankují i při nočních letech

Většina pilotů 211. taktické letky z Čáslavi už dokáže dotankovat JAS-39 Gripen i během letu v noci,…