Moravskoslezský kraj: Krajské silnice letos spolknou jednu a čtvrt miliardy

27.02.2023 10:06 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj v tomto roce investuje do silnic II. a III. tříd 1,25 miliardy korun. Tyto náklady, za které se zrekonstruují či vybudují silnice a opraví mosty napříč regionem, pokryje kraj ze svého rozpočtu, z příspěvku od státu i z evropských zdrojů. Letošní investice je historicky nejvyšší, přesto nebude stačit na opravy všech silnic, které by rekonstrukci potřebovaly.

Moravskoslezský kraj: Krajské silnice letos spolknou jednu a čtvrt miliardy
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„V roce 2002 stát převedl silnice druhých a třetích tříd na kraje. V tu stejnou chvíli na kraje přešla povinnost o dvojky a trojky, jak těmto silnicím říkáme, pečovat. A to včetně mostů. Tyto komunikace převzaly kraje v ne zrovna dobrém stavu, takže je postupně modernizujeme. Dvojek a trojek je na území našeho regionu 2745 kilometrů, z toho je aktuálně 37 procent v nevyhovujícím nebo havarijním stavu. Mostů máme 1142, ve špatné kondici je 225 z nich. Takže je opravujeme postupně,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Radek Podstawka a vyčíslil, že z krajského rozpočtu půjde v tomto roce na opravy silnic a investiční účelové stavby celkem 495 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražské služby: Popeláři jsou připraveni na vánoční a novoroční svoz odpadu

22:33 Pražské služby: Popeláři jsou připraveni na vánoční a novoroční svoz odpadu

Konsorcium Pražské odpady 2016–2025, které tvoří Pražské služby spolu s dalšími společnostmi, zajist…