Moravskoslezský kraj: Oddělení rehabilitace v Metylovicích prošlo proměnou

02.02.2016 20:54

Kompletní rekonstrukci má za sebou rehabilitační oddělení Odborného léčebného ústavu Metylovice – Moravskoslezské sanatorium. Úpravy za téměř šest milionů korun odstartovaly v říjnu loňského roku. Kraj na ně poskytl dotaci ve výši dvou milionů korun, další téměř čtyři miliony korun uhradila organizace z vlastních zdrojů.

Moravskoslezský kraj: Oddělení rehabilitace v Metylovicích prošlo proměnou
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Rehabilitační oddělení v Metylovicích prošlo radikální proměnou. „Rekonstrukce změnila nevyhovující a zastaralé prostory našeho rehabilitačního oddělení v moderní pracoviště, ve kterém poskytujeme léčbu dětem během léčebného pobytu podle určené diagnózy, (neurologická, respirační, obezita a ortopedické vady) i externím pacientům. V posledních pěti letech dochází k markantnímu zvýšení nárůstu dětských i dospělých pacientů, kteří rehabilitační péči potřebují,“ říká Gabriela Rumíšková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Odborného léčebného ústavu Metylovice.

Úpravami vznikly samostatné cvičebny, i pracoviště pro individuální rehabilitaci se speciálními cvičeními (např. Vojtova metoda nebo Bobath koncept). Přibyla mořská lázeň pro léčení kožních a respiračních onemocnění, prostory pro elektroléčbu, magnetoterapii a vodoléčbu, nově vznikla i herna s kuchyňkou pro ubytované matky s dětmi.

„Do zlepšování úrovně krajských zdravotnických zařízení se snažíme podle možností investovat rovnoměrně. Chceme, aby se v nich dobře cítili klienti, kterým zařízení nabídne špičkovou léčbu v komfortním prostředí, jako tomu je v opraveném rehabilitačním oddělení léčebného ústavu v Metylovicích, ale aby měl také náležité zázemí personál. Bez něj by to ve zdravotnictví prostě nešlo,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Kraj v posledních letech poskytl léčebnému ústavu v Metylovicích mimo jiné téměř deset milionů korun na zateplení zařízení, 852 tisíc na úpravu parku nebo necelé dva miliony korun na rekonstrukci kotelny.

„Odborný léčebný ústav v Metylovicích patří mezi unikátní pracoviště v našem kraji, které poskytuje péči dětem ve věku od 3 do 15 let s chorobami nervové, oběhové a dýchací soustavy či pohybového ústrojí. Má svou vlastní mateřskou a základní školu, je zde také ambulance praktického lékaře pro děti a dorost z Metylovic. Ústav prochází postupnou modernizací a dostavbou, jednotlivá oddělení jsou průběžně vybavována moderní lékařskou technikou,“ dodává Jiří Martinek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cizinec hledá a hledá. V září se ubytuje v divadle DISK

8:11 Cizinec hledá a hledá. V září se ubytuje v divadle DISK

Čtvrtý ročník studentů Katedry činoherního divadla pražské DAMU chystá na začátek nové divadelní sez…