Moravskoslezský kraj podpoří letní tábory pro děti i letos

4. 6. 2020 18:49

Kvůli dopadům koronaviru musí Moravskoslezský kraj dělat ve svém rozpočtu úsporná opatření, přesto i tento rok přispěje na dětské letní tábory. Krajští zastupitelé na letní tábory schválili třičtvrtě milionu korun pro 18 organizací, které se práci s dětmi a mládeží věnují celoročně.

Moravskoslezský kraj podpoří letní tábory pro děti i letos
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

„I když kvůli koronaviru musíme šetřit a pozastavili jsme většinu dotací, rozhodli jsme se udělat výjimku a letní tábory podpoříme. Rodiče i děti mají za sebou velmi náročné období v sociální izolaci. Dětem určitě prospěje smysluplně strávený čas s vrstevníky, rodiče si odpočinou a budou mít více času na sebe nebo na svou práci,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že kraj letní tábory podporuje už několikátým rokem.

Kraj rozdělil mezi 18 organizátorů táborů cekem 750 tisíc korun, podporu nejčastěji získala místní střediska skautů nebo asociace turistických oddílů mládeže. „Krajský příspěvek sníží náklady na tábory tak, aby byly finančně dostupnější. Taky umožní dětem nabídnout zajímavější program i zážitky. Věřím, že si děti letošní prázdniny skvěle užijí,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny a doplnil, že kraj přispěl na 35 táborových turnusů, kterých se zúčastní přibližně 1100 dětí z Moravskoslezského kraje.

Během prázdnin se z dětí stanou jachtaři, badatelé nebo třeba i žurnalisté, mnohdy budou trávit léto daleko od civilizace a mobilního signálu a v přírodě se naučí soběstačnosti. Podpořené tábory jsou ve většině případů založeny na principu dobrovolnictví, což kraj vítá a podporuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie spouští online aktivity pro návštěvníky

22:11 Muzeum skla a bižuterie spouští online aktivity pro návštěvníky

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je sice z důvodu vládních opatření uzavřeno, přesto je …