Moravskoslezský kraj přispěje předškolákům na ozdravné pobyty

12.06.2015 9:58 | Zprávy

Za čistějším ovzduším budou moci během topných sezon vyjet i předškoláci. Krajští radní opět vyhlásili dotační program, který umožní i nejmenším dětem strávit minimálně čtrnáct dnů v přírodě.

Moravskoslezský kraj přispěje předškolákům na ozdravné pobyty
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Každý den bez smogu je pro dětský organismus maximálně přínosný. Pobyt na čistém vzduchu vede  ke zlepšení zdravotního stavu a předchází závažným onemocněním, která mohou v dospělosti vést až k chronickým projevům. Je to účinný způsob, jak předejít vzniku například astmatu, bronchitidy. Změna prostředí prospívá i při rekonvalescenci, protože znečištěné prostředí má vliv na odolnost organismu, který pak snadněji opět podléhá virovým či bakteriálním infekcím,“ potvrdila lékařka a vedoucí oddělení zdravotní správy moravskoslezského krajského úřadu Eva Misiačková.

Už podruhé vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje dotační program cílený na předškolní děti s názvem Příspěvky na ozdravné pobyty pro nejmenší děti na období 2015-2017. Na jeho realizaci jsou vyčleněny 3 miliony korun. O dotace mohou žádat města a obce, případně svazky obcí, které ozdravné pobyty organizačně zajišťují. Podmínkou je, aby se pobyty, které mají přispět k prevenci onemocnění a regeneraci dýchacích cest předškolních dětí, uskutečnily během takzvané topné sezony, tedy v období s nejvyšší pravděpodobností vzniku a trvání smogových epizod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…