Moravskoslezský kraj udělal další krok k odstranění paliva z lagun ve Vratimově

22.04.2017 15:40 | Zprávy

Moravskoslezský kraj včera podal projektový námět na odstranění paliva z lagun ve Vratimově do výzvy Státního fondu životního prostředí. Palivo, které představuje dlouhodobou ekologickou zátěž, bylo do areálu bývalých vratimovských papíren navezeno v letech 2010 až 2011.

Moravskoslezský kraj udělal další krok k odstranění paliva z lagun ve Vratimově
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Po letech, kdy se o problému pouze debatovalo, se vedení kraje rozhodlo změnit přístup a vynaložit veškeré úsilí k jeho vyřešení. Dnes jsme podali projektový námět a s vlastníkem areálu máme uzavřenu smlouvu o zajištění přístupu. Zpracováváme také realizační projekt, který je nezbytným podkladem pro podání žádosti o poskytnutí podpory,“ říká Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana MSK pro životní prostředí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A ví se, jak tedy prezident odpověděl?

Myslím na tu otázku, co zde citujete? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hrncir-SPD-Jeden-z-deniku-pise-ze-se-student-zeptal-na-Pavlovo-udajne-clenstvi-v-KSC-790489 Dá se někde najít odpověď? Petra

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Omezení olova v rybářském náčiní

11:18 MŽP: Omezení olova v rybářském náčiní

Členské státy Evropské unie odsouhlasily změnu unijních pravidel, která zavádí postupný zákaz uváděn…