NCOZ: Kriminalisté ukončili vyšetřování krácení daní

12.12.2016 13:21

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech předali státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze spisový materiál s krycím názvem JASPIS, který se týká krácení daní při obchodováním s fiktivním zbožím.

NCOZ: Kriminalisté ukončili vyšetřování krácení daní
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Kriminalisté navrhli státnímu zástupci obžalovat 3 osoby ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, spáchaného formou spolupachatelství. Podle našich závěrů měli obvinění založit řetězec společností, v rámci něhož měli předstírat obchodní činnost. Rovněž měli vystavovat faktury za zdanitelná plnění, která však neproběhla. Tyto fiktivní faktury měli rovněž v letech 2012 - 2014 zahrnovat do daňových přiznání k dani z přidané hodnoty. Svým jednáním měli České republice způsobit škodu ve výši 112 milionů korun.

I přesto, že v tomto případu se jednalo o sofistikovanou organizovanou činnost, podařilo se Finanční správě a Policii České republiky zajistit významné majetkové hodnoty na úhradu zkrácené daně. Finanční správou dosud doměřená daňová povinnost činí 85 milionů korun, přičemž u jedné z korporací stále probíhají úkony daňové kontroly a výše stanovená škoda není tedy konečná.

Finanční správa zajistila v tomto případě majetek v hodnotě bezmála 17 milionů korun.

V rámci trestního řízení zajistili kriminalisté NCOZ jako tzv. výnos z trestné činnosti nemovitosti obviněných v hodnotě několika milionů korun a 1,3 milionu korun na bankovních účtech.

V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody až na 10 let. Trestní stíhání probíhá na svobodě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Hradci Králové prošetřuje majetek nedostatečně identifikovaných vlastníků

22:01 ÚZSVM v Hradci Králové prošetřuje majetek nedostatečně identifikovaných vlastníků

V rámci šetření vlastnického práva k majetku, zapsanému v katastru nemovitostí na nedostatečně ident…